МінАПП створило штаби для координації проведення жнив в Донецькій та Луганській областях

МінАПП створило штаби для координації проведення жнив в Донецькій та Луганській областях

Фермери Донецької та Луганської області зможуть безкоштовно розмістити зерно на державних елеваторах Харківської області. Добровольцями, що допоможуть фермерам зкоординувати дії з керівниками елеваторів та силами АТО, стали місцеві аграрії. Про це на зустрічі з аграріями та головами райдержадміністрацій Донбасу, розповів Андрій Дикун, заступник міністра аграрної політики та продовольства. Зустріч проходила на державному комбікормовому заводі міста Ізюм.

«Закликаємо фермерів Луганщини та Донеччини контактувати з координаторами задля отримання найбільш актуальної інформації про перебіг жнив на сході. Добровольцями, що допоможуть фермерам зкоординувати дії з керівниками елеваторів та силами АТО стали місцеві аграрії. Координатором по Донецькій області є Андрій Перебийніс, ФГ «Время», що базується у Красному Лимані. Телефон координатора - 050-478-01-10. По Луганській області координатором є Ярослав Михайлов, ТОВ Агрофірма «Насіння», телефон 067-526-20-76», - заявив Андрій Дикун.

Ярослав Михайлов, координатор штабу по Луганській області, розповів, що вони будуть намагатися розв’язати найболючіші питання аграріїв. «За підрахунками такий крок міністерства дозволить зекономити аграріям Донбасу до 17 мільйонів гривень. Тепер наше завдання, максимально допомогти аграріям, щоб в жнивах не стали на заваді нестача пального, техніки, фінансові проблеми та чиновники.»

«Сьогодні наше завдання зробити так щоб фермери з найменшими втратами зуміли зібрати і зберегти врожай. Добре, що до роботи долучилися добровольці з Донбасу. Ми зіткнулися з серйозною проблемою, так як в зоні АТО опинилися ряд елеваторів. І щоб вивезти на зберігання зерно до Харківської області, це додаткові витрати на паливо. Тому ми провели перемовини з державними підприємствами і домовилися, що прийомка зерна буде безкоштовною. Це допоможе зекономити грошові ресурси аграріям Донбасу» - заявив Андрій Дикун.