Сільгоспвиробники відправляють гуманітарну допомогу мешканцям східних регіонів

Сільгоспвиробники відправляють гуманітарну допомогу мешканцям східних регіонів

Швидке забезпечення вдалося організувати завдяки спільній роботі міністра Мінагрополітики Ігоря Швайки та фермерів Всеукраїнської аграрної ради.

У постраждалі регіони-гуманітарна допомога з усіх куточків України. Сьогодні до визволених Слов’янська та Краматорська стікаються десятки тонн продовольства, які відправили вітчизняні фермери.

З Уманщини — помідори і огірки тепличного комбінату, з інших регіонів Черкащини — крупи та олія, з Запоріжжя — молокопродукти і м’ясо від племзаводу «Степной», від Асоціації картоплярів України — десятки тонн картоплі, з Києва — ультрапастеризоване молоко й тушонка. Харківщина постачає дитяче харчування та крупи. Фури із гуманітаркою йдуть до Слов’янська та Святогорська, де сьогодні розселені 15 тисяч біженців.

Татьяна Бошко, секретар міської ради

«Мы находимся с Вами в средней школе, где оборудован пункт выдачи гуманитарной помощи переселенцам города Словянска, которые временно проживают в Святогорске. Насчитывается их около 15 тысяч. 7 тысяч официально попросили помощи у властей города. На данный момент вы видите идет раздача гуманитарной помощи — детского питания для матерей с маленькими детьми до 2 лет. Таких семей у нас 315. Получили мы эту гуманитарную помощь с Харькова.

У нас оборудовано 9 пунктов питания для этих людей. Нам конечно необходимо еще гуманитарная помощь. В основном это овощи картофель для приготовления горячей пищи».

Саме Святогорськ став першим містом, що прийняв тисячі біженців. Невелике курортне містечко стало надією для біженців — їх розселили по туристичних базах. Побут біженці організували самі. На базі, яку курує відома гімнастка Лілія Підкопаєва, порядок — тут біженці навіть обрали своє правління та визначили чергування на кухні. Готують жінки по черзі.

Анатолій Жденовський, представник міськвиконкому м. Святогорськ

«Зараз ми знаходимось у піонерському таборі «Золота лілія». Це держпідприємство «Київ—вугілля». Піонерський табір готувався до відкриття сезону для заселення дітьми, але, у зв’язку із ситуацією, тут зараз переселенці із зони АТО. Тут надається лише проживання, обслуговування практично немає ніякого, тому людей ми самі організовуємо. Вони обирають собі комітет, голову, який роподіляє обов’язки: прибирання, приготування їжі, тут відкритий харчовий блок. Із гуманітарної допомоги, яку присилають, люди централізовано готують на всіх. Продукти поступають виключно із гуманітарної допомоги. Централізованого постачання, інших каналів немає. У зв’язку з тим, що практично немає ні зарплат Краматорську, Святогорську і Славянску, ні пенсій, ні соцвиплат, то тільки гуманітарна допомога. Більш-менш останні кілька днів з гуманітарною допомогою все налагодилось і якщо так буде продовжуватись то проблем ніяких не буде. Хочу виразити подяку тим людям, що допомагають в нашій ситуації, допомагають хто чим може, бо чесно кажучи ми б не вижили...»

Забезпечивши біженців найнеобхіднішим, частина гуманітарної допомоги направляється до Словянська і Краматорська. Де все ще неспокійно...

Швидке забезпечення вдалося організувати спільній роботі міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки та фермерів, що увійшли до Всеукраїнської аграрної ради. Міністр дякує усім, хто відгукнувся на заклик про допомогу.