Аграрії Херсонщини виступили проти скасування спецрежиму сплати ПДВ

Аграрії Херсонщини виступили проти скасування спецрежиму сплати ПДВ

Свої вимоги вони адресували вищому керівництву держави

Скасування спецрежиму сплати ПДВ та фіксованого сільгоспподатку боляче вдарить по фінансовому стану господарств, а тому є передчасним. На цьому наголосили сільгоспвиробники Херсонської області, члени Всеукраїнської аграрної ради під час конференції в Таврійську.

Свої вимоги зібрання виклало в зверненні, адресованому Президенту Петру Порошенку, голові Верховної Ради Олександру Турчинову, прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, міністру аграрної політики та продовольства України Ігорю Швайці. Підписи під документом поставили керівники десятків господарств, у тому числі найбільших.

«ПДВ не можна вводити для сільського господарства, оскільки воно є сезонним виробництвом, а ПДВ протягом 3-х місяців реалізації вимиває всі обігові кошти галузі і залишає сільгоспвиробників без можливості подальшої роботи», — йдеться в зверненні.

Як альтернативу податковим урядовим ініціативам аграрії Херсонщини запропонували збільшити податок на землю та фіксований сільгоспподаток в середньому до 100 гривень за гектар.

«Бюджет зможе отримати додаткові 4 млрд грн. Податкове навантаження ляже рівномірно на всіх користувачів землі. Місцеві органи самоврядування будуть максимально зацікавлені в отриманні цих коштів і посилять контроль за сплатою податків», — переконані сільгоспвиробники.

Як повідомляло ІА «Агравері», Міжнародний валютний фонд і далі вимагає перевести українських аграріїв на загальний режим сплати ПДВ. Про це, зокрема, йдеться в оновленому меморандумі України з МВФ. Подати пропозиції Кабмін повинен до 30 вересня. Попередньо, на спецрежимі сплати ПДВ повинні будуть залишитися лише ті підприємства, річний обсяг виручки яких не перевищує 20 мільйонів гривень, а в користуванні перебуває не більше 3 тисяч гектарів землі.