Круглий стіл з обговорення пакету урядових податкових та соціальних реформ

Круглий стіл з обговорення пакету урядових податкових та соціальних реформ

В понеділок (22 вересня) в Українському союзі промисловців і підприємців (далі – УСПП) був проведений круглий стіл з обговорення пакету урядових податкових та соціальних реформ, реформи бюджетної системи, передбачених законопроектами №№ 5078, 5079 та 5080 від 15 вересня 2014 р. Разом з тим, завдяки проактивній позиції представників ВАР було приділено увагу та проаналізовано запроваджену урядом систему ПДВ-рахунків (де-факто, систему солідарної відповідальності), що вступає в дію з 2015 р. У даному заході приймали участь представники влади, громадських об’єднань та ділових кіл, у тому числі представники ВАР.
За результатами зустрічі від імені ділової спільноти були сформовані спільні вимоги щодо необхідності відкликати вказані вище законодавчі ініціативи уряду та провести їх доопрацювання з максимально широким залученням бізнесу та громадськості, а також необхідності скасування впровадженої ПДВ-реформи шляхом прийняття відповідного Закону.
Окрім того, представниками ВАР було ініційовано та рештою учасників підтримано направлення від імені платформ громадських ініціатив та ділових асоціацій відкритого листа-звернення до Кабінету Міністрів, Президента України та Парламенту з зазначенням відповідних вимог бізнесу. Таким чином, було досягнуто домовленості щодо проведення в четвер (25 вересня) прес-конференції за спільної участі 5 об’єднань - ВАР, УСПП, Торгово-промислової палати України, платформ «Реанімаційний пакет реформ» та «Нова країна» – з метою висвітлення позиції бізнесу з приводу податкової, бюджетної та соціальної політики та ініціатив уряду, а також інформування громадськості про направлення відповідного відкритого листа до всіх ключових стейкхолдерів.