«Аграрний Олімп»

«Аграрний Олімп»

13 листопада, в «Українському домі» пройшов VI Міжнародний конгрес «Аграрний Олімп». Захід, присвячений Дню працівників сільського господарства, організувала Всеукраїнська аграрна рада, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Участь у заході взяли понад 500 аграріїв з усіх регіонів, а також політики, науковці, експерти сільськогосподарської галузі. Відкрив захід міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка, а також вручив працівникам галузі державні нагороди.

Було підбито підсумки 2014 року та проведено панельні дискусії щодо стану зернового ринку, стратегії розвитку та особливостей ціноутворення масложирового комплексу, стану розвитку картоплярства, міжнародних проектів для розвитку сільського господарства в Україні.

Під час дискусій на стані справ у молочній галузі акцентував увагу член наглядової ради «Терра Фуд» Вадим Чагаровський. Зокрема, він зазначив, що молочна галузь у цьому році показує непоганий результат. «Маємо такі ж цифри виробництва продукції, які були минулого року, і це непогано, оскільки спостерігалося закриття ринків для українських товарів та впала купівельна спроможність населення. Крім того, через торговельні війни з Росією молочна галузь доволі вдало переорієнтувала ринки збуту. Результатом цього стало те, що за 9 місяців поточного року українські молочарі експортували на 15% продукції більше, ніж за аналогічний період минулого року», — сказав Вадим Чагаровський та додав, що необхідно розвивати внутрішній ринок, а на найближчі п’ять років стратегія експорту повинна стати основою для молочних компаній.

Про ринок цукру України доповів голова правління НАЦУ «Укрцукор» Микола Ярчук. Він зазначив, що наразі в Україні працюють 42 цукрових заводи, які повністю забезпечать потреби держави. «Завдяки хорошим природним умовам та напруженій роботі працівників галузі у цьому році вдалося зібрати урожай цукрових буряків понад 45 тонн з гектара, і, таким чином, досягти європейського рівня врожайності. Наразі ведуться перемовини щодо експорту українського цукру», — зазначив Микола Ярчук.