«Agri Invest Forum»

«Agri Invest Forum»

7 жовтня у Києві відбувся Міжнародний агроінвестиційний форум «Agri Invest Forum». Подія зібрала представників влади та провідних міжнародних і вітчизняних фінансових, консалтингових та юридичних компаній, виробників та переробників сільськогосподарської продукції. Учасники діалогу обговорили нові стратегії розвитку аграрного бізнесу, шляхи і механізми залучення інвестицій.

Організатором «AgriInvest Forum» є Всеукраїнська аграрна рада за підтримки проекту USAID «АгроІнвест» іУкраїнської агроінвестиційної ради.
Захід промовою відкрив Руслан Кошулинський, який висвітлив дві основні проблеми розвитку сільського господарства. Далі виступив міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка, він зазначив що такий захід вперше,але такі форуми будуть проводити двічі на рік, наступний планується у квітні. Також на відкриті виступали Андрій Дикун (заступник міністра аграрної політики та продовольства), який висвітлив основні аспекти реформування Аграрного комплексу України, Анатолій Юркевич (виконавчий директор Мілкіленд Україна),Філатов Віталій (генеральний директор Вадерстадт Україна ), Саймон Чернявський (генеральний директор HarvEast Holding) , Джон Шморгун (генеральний директор AgroGtntration Україна), Андрій Талама ( перший заступник генерального директора Галичина Захід), Володимир Осадчук (Noble Resorces), Тарас Лукачук (віце-президент Mondelez Україна).
Форум відвідали 250 учасників: власники, керівники та фінансові директори великих та середніх агропідприємств, серед яких «Астарта», «Сварог Вест Груп», «Приват Агро», «Суфле Агро»; представники інвестиційних організацій — IFU, SigmaBleyzer, LandO’Lakes, фінансових компаній — ЄБРР, МФК, Європейський інвестиційний банк, юридичних і консалтингових компаній ОМП.

На форумі проводилось три секції – макроекономічні показники української економіки, нові можливості для українських агровиробників, доступ до фінансування – які фінансові інструменти доступні Україні.
В ході першої секції розглядались такі питання – аналіз головних макроекономічних показників, економічний стан України, інвестиційна привабливість, партнерство з приватним сектором для розвитку агробізнесу.
У ході другої секції були розглянуті такі питання – асоціація з ЄС, група підтримки ЄС для України, зона вільної торгівлі з ЄС, нові ринки для українських агровиробників, нові ринки в Східній Європі та Центральній Азії, досвід виконання вимог ЄС, базові вимоги ЄС до сільськогосподарської продукції та проблеми їх імплементації в Україні, що чекати операторам ринку харчової продукції від асоціації з ЄС.
У ході третьої секції була розглянута низка питань – розвиток агрофінансування та агрострахування, міжнародні вимоги аудиту для залучення фінансових коштів від міжнародних фінансових організацій, банківське та товарне кредитування та приватні інвестиції.

Ексклюзивним партнером форуму є компанія CASE, в статусі генерального партнера представлена компанія AGCO. Спеціальними партнерами виступили компанії BAYER, MAЇC, KUHN, Credit Agricole, OMP. Партнери форуму — компанії Väderstad, Titan machinery, I-TEK, Pöttinger, Syngenta, Monsanto.