Необхідна підтримка: через стрибок долара можуть збанкрутувати сотні ферм — профільні асоціації

Необхідна підтримка: через стрибок долара можуть збанкрутувати сотні ферм — профільні асоціації

Молочарі звертаються до Арсенія Яценюка з проханням про реальну підтримку, а не слова

Асоціація Виробників молока та Всеукраїнська Аграрна Рада  звернулись з відкритим листом до прем’єр-міністра України, Арсенія Яценюка. Через ситуацію з доларом та ціною на молоко, виникають проблеми зі сплатою кредитів, ростуть витрати на корми і ветеринарне забезпечення.

В листі йдеться, що через «стрибок» долара і відсутність справедливої ціни на молоко, з «молочної мапи» України можуть зникнути сотні ферм.

«Як кажуть самі аграрії: «Українська молочка стоїть на порозі глибокої кризи, допустивши яку, виправляти ситуацію доведеться протягом багатьох років. На сьогоднішній день закупівельна ціна на молоко по всій Україні є дуже низькою. Ускладнює ситуацію девальвація гривні, яка складає більше 100 відсотків. Через що ростуть витрати на корми, ветеринарні препарати, техніку, обслуговування кредитів.

Саме тому ми змушені звернутися до Уряду, до Арсенія Яценюка, з проханням вплинути на ситуацію, що склалась на ринку молока. Якщо уряд не надасть реальної підтримки виробникам молока, це призведе до занепаду галузі. Фермери будуть змушені вирізати стадо, аби сплатити по кредитах та хоч якось утримати роботу своїх сільськогосподарських підприємств. Ситуація, що може скластись, матиме невтішні наслідки для продовольчої безпеки країни.

В листі асоціації ініціюють проведення 20 січня 2015 року круглого столу. На якому вітчизняні сільгоспвиробники разом з представниками ФАО обговорюватимуть можливості підтримки вітчизняних виробників молока. Як зазначають самі аграрії: В Україні врешті має бути сформована цільова підтримка виробників молока. Дотацій та компенсації відсоткових ставок про які говорить уряд ми не бачимо роками.»