Масовий призов аграріїв на військову службу може призвести до зриву посівної

Масовий призов аграріїв на військову службу може призвести до зриву посівної

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, міністра оборони Степана Полторака та міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка з проханням не мобілізовувати працівників сільського господарства. Причина — весняно-польові роботи, що стартують вже за півтора-два місяці.

Аграрії побоюються, що їхній масовий призов на військову службу може призвести до зриву посівної кампанії.

«Незабаром розпочнуться роботи в полі – посівна. Виходячи з цього просимо посприяти в питанні, аби не подавали на укомплектування команд партій агрономів, механізаторів, зоотехніків, ветеринарних лікарів, які безпосередньо задіяні у сільськогосподарському виробництві, — йдеться у зверненні. — Адже стабільна робота аграрного сектору національної економіки є запорукою забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань, сил і засобів цивільного захисту і в цілому продовольчої безпеки держави. Від перших днів проведення АТО на сході України аграрії всіляко підтримували українську армію. Саме на плечі цих людей випало забезпечення продовольством східних регіонів нашої держави».

Нагадаємо, з 20 січня 2015 року в Україні стартує четверта хвиля мобілізації, під яку в тому числі попадають військовозобов'язані, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції та продуктів харчування.