Аграрна партія звернулась до президента з проханням продовжити мораторій на продаж землі

Аграрна партія звернулась до президента з проханням продовжити мораторій на продаж землі

Аграрна партія звернулась до президента щодо продовження мораторію на продаж землі.

Про це Agravery.com повідомив заступник голови Київської обласної організації Аграрної партії України Денис Марчук.

«Суть в тому, що сьогодні Україна не готова до продажу землі. Опитування по всій країні показують, що до 80% населення проти продажу. І це правильно, адже земля належить українському народу. Сьогоднішня Рада не репрезентує всю Україну, багато людей їй не довіряють», — заявив він.

За його словами, сьогоднішня ринкова ціна не відображає справжньої вартості українських чорноземів. Тобто, якщо ринок запрацює з 1 січня 2016 року, це створить великі можливості для спекуляцій, в тому числі й через право для іноземців купувати землю.

«Невідомо в чиїх руках зможе зосередиться 25% світових чорноземів. І це в той час, коли у всьому світі відчувається дефіцит продуктів харчування. Правильний підхід до питань землі зможе зробити Україну головною годувальницею світу. Як варіант, доля землі має вирішуватись лише через референдум і як мінімум через 10 років, щоб протягом цього часу були визначені правила», — впевнений Марчук.

Підписати петицію «Про введення мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 31 грудня 2025 року» можна за посиланням.