ПДВ для аграріїв буде переглянуто — Яресько

ПДВ для аграріїв буде переглянуто — Яресько

Міністр фінансів України Наталя Яресько не виключає, що спецрежим для аграріїв буде переглянуто через складнощі його адміністрування.

Про це вона розповіла в ході зустрічі з журналістами.

За словами Яресько складнощі при адмініструванні податку на додану вартість (ПДВ) для підприємств аграрного сектора не виключені, тому цілком можливим буде його перегляд за підсумками першого кварталу 2016.

«Ми подивимося за підсумками першого кварталу, як функціонує цей спецрежим для аграріїв, тому що дійсно буде дуже складно його адмініструвати», — сказала міністр.

Вона також уточнила, що можливість такого перегляду не є вимогою Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Як повідомлялося, влада України в рамках співпраці з МВФ зобов'язалася з 2016 року перевести сільгосппідприємства, що залишали собі з 1999 року 100% ПДВ, на загальний режим оподаткування цим податком. Однак після протестів аграріїв Верховна Рада наприкінці 2015 року схвалила компромісне рішення про пільговий режим переходу в 2016 році.

Згідно з прийнятими поправками до Податкового кодексу, в 2016 році для операцій із зерновими і технічними культурами 85% ПДВ буде сплачуватися до бюджету, 15% спрямовуватися на власні спецрахунки; для операцій з продукцією тваринництва (велика рогата худоба і молоко): 20% - сплата до бюджету, 80% - на власні спецрахунки; для операцій з іншою сільгосппродукцією: 50% - сплата до бюджету, а 50% - на власні спецрахунки.

Для реалізації відповідної норми для аграріїв було ініційовано відкриття трьох додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ, які вже діють.