У Верховній Раді зареєстрований законопроект «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників» (№3851).

У Верховній Раді зареєстрований законопроект «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників» (№3851).

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Основні положення акту:

  • зниження з 1 січня 2018 року ставки ПДВ на “соціально значущі” продукти харчування та відповідну сільськогосподарську сировину до 7 відсотків.
  • заборона скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях;
  • запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;
  • запровадження обов'язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.
  • відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції статей 2001 (крім абзаців тринадцятого-п'ятнадцятого пункту 2001.2 цієї статті) та 209 цього Кодексу, що діяла станом на 31 грудня 2015 року.
  • незастосування до суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.

Авторами проекту виступають Віталій Гудзенко, Борислав Розенблат, Василь Гуляєв, Сергій Лабазюк, Олександр Бакуменко, Петро Юрчишин, Микола Кучер.

«Внаслідок зазначених змін у 2017 році значно зростуть ціни на сільськогосподарські товари и продукты питания производимые для внутрішнего ринку та знизяться доходи аграріїв, державна підтримка яких і зараз залишається на вкрай низькому рівні. Тобто з одного боку аграрії будуть змушені підняти ціни на свою продукцію, а з іншого боку для них значно зросте вартість сировини, що використовується у сільськогосподарському виробництві. Такі тенденції матимуть негативні наслідки для економіки держави в цілому», - пояснюють автори законопроекту.

Нагадаймо, що 24 грудня 2015 року Верховною радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким передбачено запровадження двох реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та зміну спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, а також его повну відміну з першого січня 2017 года.

Про це повідомляє інформаційне агенство Агравері http://agravery.com/uk/posts/show/edinij-reestr-na-vidskoduvanna-vidnovlenna-specrezimu-ta-amnistia-za-pomilki-deputati-proponuut-novu-podatkovu-reformu