Від Одеси до Херсону: Близько 400 фермерів зібрав з'їд Всеукраїнської Аграрної Ради.

Від Одеси до Херсону: Близько 400 фермерів зібрав з'їд Всеукраїнської Аграрної Ради.

Понад 300 сотні аграріїв зібрало 1 лютого, в Одесі, виїзне засідання Всеукраїнської Аграрної Ради. Мета – не тільки обговорити найболючіші питання, а послухавши поради фахівців, знайти можливі шляхи їх вирішення. Говорили і про законодавчі зміни та ініціативи, і про фінансові труднощі, і, навіть, про небезпеку рейдерства.

Так, голова Всеукраїнської Аграрної Ради – Андрій Дикун розповів, що завдяки злагодженій роботі профільних Асоціацій в тому числі і ВАР, вдалося закінчити роботу над Проектом Закону № 3851 від 29.01.2016 - Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників. Основні положення якого передбачають:

- відновити до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції, що діяла станом на 31 грудня 2015 року;

- запровадити обов'язкове відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв;

- запровадити єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;

-заборонити скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях;

- заборонити застосування до суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій за допущення у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.

Даний проект передано на розгляд до аграрного комітету, який погодив його, однак дане погодження носить лише рекомендаційний характер. Найймовірніше, що основні баталії розпочнуться саме під час погодження його в комітеті з податкової політики та митних відносин.

Активне обговорення в залі викликало питання змін в Податковому законодавстві, з 1 січня 2016 року. Юрист компанії ОМП детально розповіла про особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

Говорили також і про проблеми рейдерства. Сергій Іващук – генеральний директор ТОВ НВ Агрофірма "Перлина Поділля"з Хмельницької області, розповів, з власного досвіду, які наслідки для аграріїв Одещини можуть викликати дії рейдерів. і що єдиний вихід протидіяти їм – це об’єднуватись та виступати єдиним фронтом.

А в Херсоні засідання ВАР відбулося 3 лютого. Воно зібрало понад 40 сільгоспвиробників. І знову найактуальнішими для аграріїв були питання податкового законодавства і оренди землі. Для фермерів лишаються відкритими цілий ряд проблем, вирішення яких є надважливими для життя підприємств, ферм, агрофірм.

Рішенням засідання ВАР було підписання петиції в підтримку проекту закону 3851 від 29.01.2016.

Більшість аграріїв хочуть вірити, що проект закону 3851 знайде підтримку серед народних депутатів України і вони все-таки виправлять ганебну помилку, яку допустили 24 грудня 2015 року, і не змусять людей виходити на вулиці.