Аграрні перспективи: «об’єднатися, щоб вижити»

Аграрні перспективи: «об’єднатися, щоб вижити»

Саме під таким девізом більше сотні аграріїв зібралися 27 лютого у Хмельницькомуаби обговорити з головою ВАР – Андрієм Дикуном та юристами земельні, законодавчі та правові питання.

Активно обговорювалося питання рейдерства шляхом подвійної реєстрації договорів оренди землю. Адже дана проблема - болюча та актуальна для господарств Хмельницької області. Неабияке обговорення серед учасників викликало питання щодо не витребуваних паїв, яке сьогодні гостро стоїть чи не у всіх регіонах України.

Звісно, не могли не обговорити і розподіл спец ПДВ за видами діяльності та порядок його відшкодування. З 1 лютого 2016 року введено два публічних відкритих реєстри з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ: один - для тих, хто відповідає критеріям автоматичного відшкодування платників податків; другий - для всіх інших. Тим самим порушується рівність принцип платників податку. Під час зустрічі стало зрозуміло, після змін, які відбулися в податковому та земельному законодавстві, виникло більше питань ніж відповідей. І, на жаль, податкові питання сьогодні займають 99% часу аграріїв.

Вихід з даної ситуації в об’єднанні зусиль, підкреслив Андрій Дикун

«На сьогодні є чітка необхідність створення дієвих об’єднань в межах села, району та області. Необхідна структура, яка б формувалася з низів, з людей, що працюють на землі та мала своїх представників в усіх органах влади. А не формувати силу під окрему людину».

«Ніхто окрім нас не зможе змінити існуючої системи. Лише власними силами, взявши відповідальність на себе, ми можемо організуватися та відстоювати власні інтереси», — підкреслив Алім Міщук, директор ТОВ «Робімакс Агро»

Попри складну ситуацію в країні, аграрії працюють та намагаються розвивати свою справу.

«Незважаючи на складну економічну ситуацію на господарствах, ми продовжуємо працювати, забезпечуємо людей роботою і найголовніше даємо впевненість в завтрашньому дні. В цьому році вартість посівної зросла на 40%. Сьогодні не стоїть питання прибутку, сьогодні ми говоримо про виживання малого та середнього агарного бізнесу в Україні», —сказав генеральний директор ТОВ НВ Агрофірма «Перлина Поділля» Сергій Іващук.

Змінити ситуацію можна. Завдяки роботі аграрних асоціацій, вдалося розробити проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників" № 3851– 1. Він отримав підтримку серед ряду народних депутатів України та в агроному комітеті.

«Наша мета, щоб даний проект закону був підтриманий більшістю. Як це зробити? Відповідь проста об’єднати зусилля і працювати як злагоджений механізм» — підкреслив Андрій Дикун, голова ВАР.