Законодавчий контроль.

Законодавчий контроль.

На минулому тижні, а саме 29 квітня, був нарешті підписаний президентом України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», реєстр. № 1599 від 23.12.2014 р . Закон прийнято у другому читанні та в цілому як Закон 31 березня 2016 року. «За» - 262 народних депутата України. Він запроваджує 2 нові форми господарювання – сімейне фермерське господарство та індивідуальне фермерське господарство. Центральною нормою закону є можливість створення обох з цих форм господарств як у формі юридичної особи, так і в статусі фізичної особи-підприємця. Закон також окремо врегульовує особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи.

Протягом 25 - 29 квітня також були внесені на розгляд до парламенту наступні законодавчі ініціативи:

Проект Закон про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної властності, що не підлягають приватизації" щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей. реєстр. № 4536 від 27.04.2016 законопроектом пропонується виключити 391 об’єкт сільськогосподарської та транспортної галузей (374 підприємства сільськогосподарської галузі, зокрема, спиртової галузі, хлібопродуктів та підприємства Укрфітотерапії), з яких 116 об’єктів ліквідовано (припинено) та 78 – реорганізовано, 180 – не відповідають критеріям визначеним статтею 5 Закону України “Про приватизацію державного майна”. Також, пропонується виключити - 17 об’єктів транспортної галузі. Також законопроектом передбачено зупинення провадження у справах про банкрутство зазначених підприємств, а також запроваджується мораторій на порушення провадження у справах про їх банкрутство протягом трьох років. При цьому слід зазначити, що такі норми не розповсюджуються на об’єкти права державної власності, що ліквідуються за рішенням власника. Запропоновані обмеження нададуть змогу уповноваженим органам управління вжити необхідних заходів для стабілізації фінансово-економічного стану підприємств. 

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення окремих норм ) , реєстр. № 4537 від 28.04.2016, Законопроектом передбачається внести зміни до Податкового кодексу України, якими пропонується врегулювати питання перебування на спеціальному режимі оподаткування ПДВ або сплати єдиного податку четвертої групи суб'єктами господарювання – юридичними особами, що входять до груп компаній (агрохолдінгів), та які об'єднані єдиним кінцевим бенефіціарним власником, або зазначені юридичні особи пов'язані між собою відносинами контролю. Також законопроектом пропонується скасування пільги щодо сплати земельного податку фізичними особами - власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів, які передають земельні ділянки та земельні частки (паї) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.