Законодавчий моніторинг - нові правила управління відумерлою спадщиною

Законодавчий моніторинг - нові правила управління відумерлою спадщиною

З 09 по 13 травня Верховна Рада України працювала в пленарному режимі, але жодного закону прийнято не було. В порядок денний був включений лише проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. 12 травня у Верховній Раді також відбулись засідання парламентських Комітетів з питань аграрної політики та земельних відносин, з питань податкової та митної політики та Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

На цьому тижні депутати вирішили плідно попрацювати над законодавчими ініціативами. Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому такі законопроекти, за які були ухвалені ще 8 грудня 2015 року:

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли. Результатами його прийняття буде удосконалення законодавчої процедури виявлення, управління та передачі до комунальної власності земельних ділянок у складі відумерлої спадщини та потенційне збільшення матеріальної та фінансової бази органів місцевого самоврядування.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною". Його метаузгодити положень Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» (який має набрати чинності 9 травня наступного року) в частині продуктів категорії ІІ з вимогами Регламенту ЄС №1069/2009 (вводиться визначення «органічних добрив та покращувачів грунту, усувається надмірно обтяжлива та ресурсозатратна для тваринників обов’язкова стерилізація гною під тиском, зникають невиправдані бар’єри для розвитку тваринницької галузі ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства. Законопроектом вносяться зміни до Земельного кодексу України та до Закону України «Про фермерське господарство». Позитивом від його прийняття буде спрощення процедури набуття та реалізації права на землю для ведення фермерського господарства, створення сприятливого середовища утворення фермерських господарств, ріст зайнятості населення у фермерських господарствах, збільшення доходів місцевих бюджетів, забезпечення сталого розвитку сільських територій та зниження рівня корупції в земельній адміністративній сфері.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація. Після його прийняття прогнозується створення більш сприятливих умов для сільськогосподарського виробництва на меліорованих землях, які гарантуватимуть довгострокову оренду таких ділянок, підтримка та розвиток меліорації на сільськогосподарських землях та привертання уваги до необхідності забезпечення належного рівня захисту та зберігання меліоративних систем, а також потенційно збільшиться привабливість таких земель для інвестицій.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин також пропонує розглянути у першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення суперечностей у сфері ліцензування та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зняття штучних обмежень на реалізацію права на приватизацію і отримання в користування земельних ділянок.