Законодавчий моніторинг - чи буде усунута дискримінація інвесторів?

Законодавчий моніторинг - чи буде усунута дискримінація інвесторів?

Минулого тижня Верховна Рада працювала в пленарному режимі. Було прийнято в першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом, реєстр. № 3603 від 09.12.2015. Законопроект спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом:

  • гідрографічного та водогосподарського районування території України;
  • розроблення Планів управління річковими басейнами;
  • розроблення водогосподарських балансів;
  • визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Включено в порядок денний сесії проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України, реєстр. № 4464 від 18.04.2016. Реалізація проекту змін до Закону забезпечить виконання основних планових заходів із забезпечення ефективного здійснення функцій, покладених на Держрибагентство для покращення матеріально-технічної бази.

17 травня відбулось засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому було заслухано та взято до відома інформацію про діяльність Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та було розглянуто такі законодавчі ініціативи:

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо права власності іноземних інвесторів на землю), реєстр. № 4455 від 15.04.2016. Метою проекту є закріплення за усіма іноземними інвесторами права набуття у власність земельних ділянок несільськогосподарського призначення, закріплення порядку звернення іноземних юридичних осіб про зацікавленість у придбанні несільськогосподарських земельних ділянок державної власності. Таким чином законодавчо буде усунута дискримінація інвесторів за ознакою частки вкладеного ними в економіку України капіталу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" (щодо уточнення деяких термінів та понять), реєстр. № 4570 від 04.05.2016. Метою розробки проекту Закону є внесення змін та доповнень до Закону України “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”, а саме заміна термінів та доповнення поняття “сільськогосподарський страховий ризик” у відповідності із Законом України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів”.

Крім того, 18 травня 2016 р. у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було проведено Круглий стіл з представниками Комітету Німецького Бундестагу з питань продовольства і сільського господарства.

Починаючи з 24 по 27 травня народні депутати України будуть працюють з виборцями.

Також минулого тижня Міністерство аграрної політики і продовольства України представило комплексний план реформування галузі, який отримав назву «3+5». Мінагрополітики визначило конкретні кроки, за якими відбуватиметься реформування галузі. План «3+5» це 3 основні пріоритети та 5 головних напрямків, які перетинаються з один з одним. Три пріоритети – це реформа системи державної підтримки з акцентом на дрібних фермерів, завершення земельної реформи та реформа державних підприємств. А також – 5 головних напрямків: розвиток ринків збуту, органічне виробництво і нішеві культури, розвиток сільських територій, зрошення та безпека харчової продукції.