Законодавчий моніторинг - чим займались депутати минулого тижня?

Законодавчий моніторинг - чим займались депутати минулого тижня?

З 30 травня по 03 червня Верховна Рада України працювала в пленарному режимі.

Прийнято у другому читанні та в цілому Закон України "Про виконавче провадження", реєстр. № 2507а від 14.08.2015. У першому читанні за основу прийнято Проект Закону "Про Установу бізнес-омбудсмена", реєстр. № 4591 від 05.05.2016 та Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо заходів направлених на сприяння розвитку природно-заповідного фонду України), реєстр. № 3124 від 17.09.2015.

До порядку денного не було включено проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей", реєстр. № 4536 від 27.04.2016, КМУ та проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо виключення деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", реєстр. № 4536-1 від 17.05.2016.

31 травня та 01 червня відбулись засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на яких були прийняті такі законодавчі ініціативи:

   -   Проект Закону "Про внесення змін до розділу ІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами" (щодо відтермінування набрання чинності окремих положень), реєстр. № 4739 від 31.05.2016

   -   Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину" (щодо підвищення ефективності ведення галузі), реєстр. № 4569 від 04.05.2016, КМУ.

З 06 по 10 червня 2016 року народні депутати України продовжили працюють в комітетах, комісіях та фракціях.

Також стало відомим, що в Україні відновлять діяльність робочої групи для напрацювання пропозицій щодо вирішення ключових проблем аграрної галузі. Групу очолить профільний міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий. Це рішення було прийнято під час наради прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками аграрних асоціацій. На засіданні, Володимир Гройсман зазначив, що уряд усвідомлює необхідність розвитку аграрного сектору, розширення можливостей внутрішнього ринку та підтримки експорту вітчизняної продукції. За його словами, уряд підтримує ідею розробки системи адресної цільової підтримки невеликих господарств до 500 га та розробляє необхідну нормативну базу. Крім того, учасники обговорення наголосили на необхідності виведення вітчизняних аграрних виробників «з тіні», чому буде сприяти запровадження прозорої і справедливої системи оподаткування. Вони наголосили на потребі підтримки дрібних господарств, зокрема шляхом стимулювання кооперативів, а також у тому числі галузі тваринництва.