Що сказав Роман Насіров про МПСЗ з 1га

Що сказав Роман Насіров про МПСЗ з 1га

«Повинні бути введені так звані «мінімальні зобов’язання з гектару», тобто, якщо компанія заплатила податки за чинним законодавством, це норма. Але якщо компанія не заплатила взагалі або недостатньо, то повинні бути мінімальні зобов’язання» , - сказав Роман Насіров на прес-конференції.

Нагадуємо, що при зустрічі з представниками Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Українського аграрного бізнесу, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Української агарної конфедераціїта Міністром аграрної політики та продовольства України групою експертів, до якої входить заступник голови «ВАР» Михайло Соколов, були описані основні пункти та переваги законопроекту про мінімальне податкове зобов’язання на 1га.

В положеннях даного законопроекту платниками МПСЗ є як юридичні особи – орендарі землі, так і фізичні та юридичні особи, які самостійно обробляють землю. Платник-фізична особа сплачує до бюджету позитивну різницю між розміром податкових зобов’язань з МПСЗ і загальною сумою сплаченого за звітний (податковий) рік ПДФО на доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції. Платник-юридична особа сплачує до бюджету позитивну різницю між розміром податкових зобов’язань з МПСЗ та загальною сумою сплаченого за звітний (податковий) рік ПДФО і ЄСВ, сплаченого юридичною особою як податковим агентом з доходів фізичних осіб від надання земельної ділянці або частки (паю) в користування та заробітної плати своїх працівників.

Даний законопроект прокоментував Михайло Соколов: «За попередніми розрахунками сума з 1 га становитиме 300 грн. при тому, що у всіх реально працюючих підприємствах їхні податкові платежі, які вони сплачують як ЄСВ і ПДФО, істотно перевищують цю цифру. Відповідно їм нічого додатково платити не доведеться. Водночас,у нас є досить великий сегмент у АПК, який працює нелегально: орендує відповідні землі за чорну готівку і, відповідно, нічого не платить. Ідея у тому, щоб змусити їх платити хоча б цю мінімальну суму. Таким чином, умови між тими, хто працює в тіні і легально, вирівняються. Хоч і не повністю. За нашими оцінками, лише цей захід дасть до бюджету 5 млрд грн валового доходу.»

За участю Михайла Соколова під час переговорів з Володимиром Гройсманом було досягнуто згоди, що при повному скасуванні спец.режиму ПДВ, держава виділятиме на держпідтримку аграріїв 1% аграрного ВВП. Це приблизно 6 млрд грн.Аграрні асоціації пропонують вищезгадані 6 млрд грн і 5 млрд грн від нового податку, що в сумі – понад 10 млрд грн, спрямувати на держпідтримку сільгоспвиробників.

Отже, ми маємо чіткий план та підготовлені законопроекти, над якими вже зараз інтенсивно працюємо разом з Міністерствами, йдучи на конструктивний діалог. Для прийняття Законів та введення їх в дію, які значно полегшать роботу сільгоспвиробників, повинні так само інтенсивно працювати всі ланки: від небайдужого аграрія до присутнього у ВР народного депутата. Працюємо далі!