Вибір експортерів: кукурудза поступилася популярністю пшениці та ячменю

Вибір експортерів: кукурудза поступилася популярністю пшениці та ячменю

За інформацією Agravery

Що відбувалось з цінами та експортом основних зернових та олійних минулого тижня, розповідає Валерія Пекін, аналітик компанії «Фенікс-Агро».


Пшениця

Під впливом кон'юнктури світового ринку та збільшення пропозиції української пшениці на ринку ціни попиту та пропозиції на неї за звітний період знизилися. Найбільш суттєвого зниження зазнала саме фуражна пшениця на фоні збільшення її кількості в загальному урожаї пшениці через несприятливу погоду.

На базисі СРТ-порт закупівельні ціни на фуражну пшеницю консолідуються шляхом саме збільшення мінімальних закупівельних цін. В той же час максимальні ціни залишилися на попередньому рівні враховуючи активність попиту на зернову зі сторони експортно-орієнтованих компаній.

Закупівельні ціни продовольчої пшениці також консолідуються, але варто зазначити, що на відміну від фуражного сегменту, максимальні ціни продовольчої знизилися інтегруючи зниження на експортному ринку.

Переробні компанії напередодні надходження на ринок зерна врожаю-2016 вважали за доцільне знизити закупівельні ціни в середньому на 100 грн/т.

У свою чергу, аграрії з метою активізації торговельної діяльності незначно збільшили кількість пропозицій зерна, при цьому багато хто з аграріїв надавали цінові знижки.

Кукурудза

На експортному ринку України в даному сегменті дуже низька активність, оскільки більшість експортно-орієнтованих компаній перейшли в сегменти пшениці та ячменю. Тож на фоні низького попиту на зернову ціни почали поступово знижуватися. Така ж тенденція і на внутрішньому ринку, де закупівельна ціни на базисі СРТ-порт за тиждень знизилася на 200 гривень на тонні.

Варто відзначити, що на сьогоднішній день на базисі FOBукраїнська зернова урожаю 2016 оцінюється в 150 дол./т.

Ячмінь

Водночас, в Україні експортні ціни попиту/пропозиції на фуражний ячмінь переважно не змінились і озвучувалися трейдерами в межах 146—149 дол./т на базисі FOB відповідно з постачанням в липні. Учасники ринку відзначали досить високу активність торгово-закупівельної діяльності в даному секторі. На внутрішньому ринку закупівельні ціни на фуражний ячмінь нового врожаю після значного зниження повертаються на попередні позиції і озвучувалися в діапазоні 3400—3700 грн/т СРТ-порт.

Соняшник

На експортному ринку нерафінованої соняшникової олії українського походження спостерігалося незначне зниження цін пропозиції, що наблизило їх цін попиту, які дещо збільшились на фрні кон’юнктури світового ринку. Так, ціни пропозиції знизилися до 785—790 дол./т на базисі FOB (поставка в липні-серпні). На базисі поставки FOBцінипопитуозвучувалися в діапазоні 770—780 дол./т (поставка в липні-серпні).

Ціни нового сезону на сьогоднішній день знаходяться на значно нижчомурівні, попит: 730—735 дол./т на базисіFOB, пропозиція: 745—750 дол./т.

На фоні кон’юнктури світового ринку експортний ринок соняшникового шроту знизився, ціни попиту досягли рівня 230 дол./т на базисі FOB. На відміну від волатильного експортного ринку внутрішній ринок протягом звітного періоду лишався стабільним.

Закупівельні ціни насіння соняшника великих переробників озвучувалися в діапазоні 11100—11300 грн / т СРТ-підприємство. Соняшниковий шрот за рахунок низького рівня пропозиції при значному попиті також поки лишається стабільним.

Соя

На експортному ринку сої врожаю 2015 року спостерігалася відносно стабільна цінова ситуація. На умовах поставки СРТ ціни попиту озвучувалися в раніше сформованому діапазоні 375—400 дол./т.

На внутрішньому ринку відзначається зростаюча цінова тенденція, що пояснювалося високим попитом на соєві боби. Переробники озвучували ціни попиту найчастіше в діапазоні 11100—11400 грн на умовах СРТ-порт.

На внутрішньому ринку соєвого шроту протягом звітного періоду ціни лишались стабільними.

Ріпак

Під впливом відповідної тенденції на світовому ринку ріпаку ціни попиту на олійну українського походження також збільшилися за звітний період. Так, ціни попиту за підсумками тижня склали 380—390 дол./т СРТ-порт. В гривневому еквіваленті закупівельні ціни в портах досягли діапазону 10600—10900 грн/т на базисі СРТ-порт.

На фоні збільшення портових цін внутрішні переробники були вимушені також збільшити закупівельні ціни на олійну. Так, переробники озвучували ціни попиту на продовольче насіння на рівні 10200—10400 грн/т на умовах СРТ-підприємство.

        Валерія Пекін, аналітик компанії «Фенікс-Агро»