Головні події аграрного ринку, які стали ціноутворюючими цього тижня!

Головні події аграрного ринку, які стали ціноутворюючими цього тижня!

Збиральна кампанія в Україні пройшла на площі 5,88 млн. га, що становить 61% від плану, станом на 22 липня намолочено 21,34 млн. тон ранніх зернових і зернобобових. Середня врожайність становить 36,3 ц/га. Відзначимо, що до аналогічної дати роком раніше з площі 5,2 млн. га було зібрано 16,917 млн. тонн зерна при середній врожайності 32,5 ц/га.

Пшениця На експортному ринку України відзначається активність попиту зі сторони імпортерів, але на фоні достатнього рівня пропозиції зернової ціни на продовольчу пшеницю знизилися в середньому на 1-2 долари на тонні. На фоні прогнозу зниження якості урожаю 2016 року ціни на фуражну пшеницю також знизилися. При цьому попит імпортерів на зернову оцінювався як стабільний. Що стосується внутрішнього ринку, то підприємства, які терміново потребували поповнення запасів зернової були вимушені підвищити закупівельні ціни зважаючи на тенденції на базисі СРТ-порт. У той же час, частина споживачів незначно знижувала ціни попиту на зернову зважаючи на сезонний фактор.

Кукурудза Щодо експортного ринку України, то варто відзначити, що на ринку відчувається дефіцит пропозиції кукурудзи врожаю 2015 року. Ціни попиту та пропозиції за тиждень не змінились і, як правило, були декларативними. При цьому ціни пропозиції на кукурудзу нового врожаю варіювалися в межах 168—174 дол./т з постачанням в жовтні-листопаді.

Ячмінь В Україні експортні ціни попиту/пропозиції на фуражний ячмінь укріпились і озвучувалися трейдерами в межах 147—151 дол./т на базисі FOB з постачанням в липні. Учасники ринку відзначали досить високу активність торгово-закупівельної діяльності в даному секторі. На внутрішньому ринку закупівельні ціни на фуражний ячмінь нового врожаю після значного зниження повертаються на попередні позиції і на фоні активного попиту зі сторони експортно-орієнтованих компаній зростають.

Соняшник На внутрішньому ринку України спостерігалося зростання відпускних цін, що було обумовлено дефіцитом пропозиції продукції на ринку. Відвантаження олії здійснювалися за цінами найчастіше в межах 21700—22100 грн/т EXW. На експортному ринку соняшникового шроту ситуація лишається стабільною. Активність торгово-закупівельної діяльності з огляду на сезонний фактор залишилася високою.

Ріпак Ріпакова олія українського походження на світовій арені зараз практично не торгується через дисбаланс цін попиту та пропозиції. Варто відзначити, українські виробники на сьогоднішній день утримуються від продажів продукту очікуючи кращої кон’юнктури ринку. Враховуючи подорожчання насіння ріпаку на світовому ринку, експортні ціни на ріпак українського походження також дещо збільшились. Ціни попиту зросли до 385-390 дол./т СРТ. На фоні збільшення портових цін внутрішні переробники були вимушені також збільшити закупівельні ціни на олійну. Так, переробники озвучували ціни попиту на продовольче насіння на рівні 10700—11000 грн/т на умовах СРТ-підприємство.

Соя На експортному ринку України соя врожаю 2015 року дещо укріпилася на фоні низького рівня пропозиції на внутрішньому ринку. На умовах поставки СРТ ціни попиту найчастіше не перевищували 400 дол./ т. Ціни попиту на сою нового врожаю дещо знизилися і озвучувалися в діапазоні 375—385 дол./т на базисі СРТ. На внутрішньому ринку соєвого шроту спостерігалося поступове зростання мінімальних відпускних цін через скорочення кількості пропозицій шроту.

Молоко Середня ціна на молоко екстра ґатунку склала 5,85 грн/кг, що на 1 копійку нижче ціни попереднього тижня. За вищий ґатунок переробники платили 5,73 грн/кг, що на 2 копійки вище ціни попереднього тижня та фактично відповідає втраченим позиціям позаминулого тижня. Разом з тим, середня ціна на молоко першого ґатунку опустилася на 4 копійки, в порівнянні із попереднім тижнем та склала 5,65 грн/кг.

Свинина Закупівельна ціна на живець свиней першої категорії переважно варіюватиме в межах 30-31 грн/кг, тяжіючи до нижчої його позначки. В якості основного дестимулятора ціни і надалі озвучують слабку споживчу активність. Індекс цін на м’ясо ФАО* у червні підвищився до позначки 158,3, що на 3,8 пункти чи 2,4% вище за травневий показник. Третій місяць підряд котирування усіх видів м’яса укріплюються. Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO). Найбільшого приросту зазнають ціни на свинину та баранину, тоді як пташатина та м’ясо ВРХ дорожчають повільшіне. Скорочення пропозиції свиней забійних кондицій у ЄС та нижча середня забійна вага стимулюють підвищення не тільки внутрішніх, а й експортних цін.