Кооперація і прибуток: як вижити аграрію в умовах кризи?

Кооперація і прибуток: як вижити аграрію в умовах кризи?

Андрій Дикун, голова ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», вважає кооперацію додатковим джерелом прибутку в умовах кризи та потужним інструментом для виходу аграріїв на зовнішні ринки.

Про це йшлося на семінарі 27.07.в м.Умань, Черкаської області, де були присутні керівники близько 30 господарств даного регіону.

Основними питаннями семінару були: поточні ціни та тенденції росту на культури в 2016-2017рр, конкурентоспроможність на внутрішньому ринку та за межами країни, податкові аспекти та особливості реалізації сільськогосподарської продукції, досвід трейдерів. Серед доповідачів: Борис Приходько від ПАТ «ДПЗКУ», Михайло Пономаренко- консультант «Агрітел» та юрист Андріана Мартинів.

Крім основних питань щодо цін на зернові та олійні Михайло Пономаренко розповів про прогнози Кабміну щодо валюти на наступні декілька років: «Кабмін визначився з курсом долара на наступний рік. В 2017 році гривня девальвує до 27,2 грн/$, в 2018- до 27,8грн/$. Даний прогноз ввійде в фінансові показники нового бюджету».

Під час виступу Андріани Мартинів учасників зацікавило питання щодо авансових оплат: «Попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України чи ввозяться на митну територію України не змінює значення сум податку, які відносяться до податкового кредиту або податкових зобов’язань платника податку, такого експортера або імпортера».

Проведення таких семінарів заплановане ще в 5 містах України (Нова Каховка, Хмельницький, Полтава, Харків, Одеса). До речі, 29.07 пройшов семінар в м. Нова Каховка Херсонської області, де учасниками були не лише аграрії, а й голова департаменту агропромислового розвитку. Також приєднався до доповідачів Геннадій Мерліченко з «КОФКО АГРІ Ресорсіз Україна», який ділиться досвідом трейдерів в експорті олійних та зернових.

Учасники семінарів підтримують ідею об’єднання та кооперації за для додаткового прибутку в скрутні часи і визначили за необхідність працювати над законом про кооперацію, адже діюче законодавство не передбачає об’єднання юридичних осіб у виробничий кооператив.