Перший заступник голови ДФС Сергій Білан зустрівся з представниками аграрних асоціацій

Перший заступник голови ДФС Сергій Білан зустрівся з представниками аграрних асоціацій

Про що говорили на круглому столі «Податковий аграрний діалог»?

Сьогодні в Умані відбулась зустріч представників ДФС, народних депутатів та представників аграрних асоціацій - Всеукраїнської аграрної Ради, Асоціації свинарів та Асоціації виробників молока.

Сергій Білан, перший заступник голови ДФС України

- Сьогоднішня подія дуже важлива. Агросектор України – найважливіший сектор економіки. З двух млн га на Черкащині – 1 млн сільгоспугіддя. Тому сьогодні ми тут. Ми запросили всіх і говорили відверто з практиками, тими, хто платить податки та надає робочі місця, оскільки вони з власного досвіду розуміють все негаразди роботи податкової. Обговорили недосконалість чинного законодавства, які недосконалості є на місцях у виконавців, можливо нерозуміння нормативних актів чи процесів. Запропоновано цілий ряд ініціатив, що обговорюються і на рівні громадських експертів.

Ми почули проблематику, домовились про те, що діалог між владою і підприємцями має бути прямий відвертий і не конфліктний. Наша мета – упереджувати злочин чи правопорушення і бути невидимими для чесних платників податків, ми не є каральним органом. Ми домовились, що напрацьовані підприємцями та наявні в обладміністрації та ДФС ініціативи об’єднаємо, щоб запропонувати це Мінфіну для покращення роботи нашого аграрного сектору. Також було вирішено створити робочу групу щодо особливостей оподаткування на базі Уманського, Маньківського і Жашківського районів.

Максим Поляков, народний депутат України, фракція "Народний фронт"

- Ідея проведення такого круглого столу є спільною – моя і голови Всеукраїнської аграрної Ради Андрія Дикуна. Адже Черкащина - це регіон базовий для АПК. Наразі змінюється підхід до співпраці з ДФС, він є більш партнерський і зрозумілий, головна мета досягнута – діалог. Важливим результатом проведення є те, що ми обговорили нерівність оподаткування між аграріями та одноосібниками, які наразі не сплачують податки і від цього сільські і районні бюджети втрачають до 15% надходжень.

Ярослав Березань, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації

- Черкаська обласна адміністрація ставить на меті не просто розвиток сільськогосподарського товаровиробництва, а і глибинної переробки його продукції. Концепція побудови індустріального парку в місті Золотоноша, побудова декількох аграрних парків на території області для первинної переробки сільгоспвиробництва – наш пріоритет. На індустріальних парках працює весь світ, це передовий та успішний досвід.

Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної Ради

- В кінці минулого року була створена робоча група на чолі зі спікером Володимиром Гройсманом, що мала напрацювати новий податковий кодекс, далі відбулась зміна уряду і лише наразі маємо діалог – створена нова робоча група з новим складом Мінфіному, консультації ведуться на рівні експертів щодня. Проблема - це часткове скасування спецрежиму, замість якого аграріям не повернули нічого. Наша мінімальна задача до кінця року - зберегти в наявному вигляді спецрежим для тваринництва, адже для рослинництва є відшкодування при експорті. І це заслуга саме фіскальної служби, тому що саме вони акумулюють та повертають ПДВ.

Якщо не вдастся досягти збереження спецрежиму, ми вимагаємо зменшення ставки ПДВ на соціально важливі продукти - м'ясо, молоко, цукор. Крім того, є законопроект про мінімальне оподаткування одного гектару - 1% від нормативно-грошової оцінки землі за мінусом ЄСВ і ПДФО. Ця ініціатива підтримується аграріями і Мінфіном, тому, думаю, з наступного року він почне діяти.

За інформацією Agravery