Аграрні асоціації України направили звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана

Аграрні асоціації України направили звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана

Представники найбільших аграрних асоціацій України: Аграрний Союз України, Українська аграрна конфедерація, Всеукраїнська Аграрна Рада, Український Клуб Аграрного Бізнесу та Асоціація фермерів і приватних землевласників, направили звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням втрутитися в ситуацію, що склалася на сьогодні на ринку азотних добрив.

Нагадаємо, що починаючи з липня 2014 року, після введення в дію антидемпінгового мита на російську аміачну селітру, внутрішні ціни на усі основні види азотних добрив, які виробляються вітчизняним монополістом – концерном OstChem, значно виросли і помітно перевищили ціни експорту. Зростання цін відбувалося на фоні надлишку деяких добрив на ринку, зокрема карбаміду. Таким чином, слід констатувати наявність монопольної змови на ринку азотних добрив.

У червні 2015 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі за ініціативою хімічних підприємств, що входять до OstChem, розпочала антидемпінгове розслідування щодо імпорту карбаміду та карбімідно-аміачної суміші (КАС). 9 серпня цього року ініціатива введення додаткових антидемпінгових мит на азотні добрива була озвучена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. За розрахунками консалтингової агенції ААА, введення додаткових мит на КАС та карбамід збільшить і так суттєві втрати агросектору від монополізації ринку добрив, які складуть понад 7,2 млрд. грн за 2014-2016 р. і можуть сягнути 6,5 млрд. грн. у 2017 році.

Абсурдність питання полягає в тому, що ця сума перевищує весь об’єм державної підтримки в 2017 році, яка, за найбільш оптимістичним сценарієм, становитиме 5,5 млрд. грн. (за розрахунками МЕРТ) за умови збереження спеціального режиму оподаткування для тваринництва, овочівництва, садівництва, виноградарства та виробництва цукрового буряка.

Враховуючи зазначене, представники аграрних асоціацій наполягають на необхідності розслідування АМКУ питання цінової змови на внутрішньому ринку азотних добрив, відмови від введення додаткових мит та скасування існуючих, а також постійного моніторингу АМКУ цінової ситуації з метою недопущення монопольних змов у майбутньому.

Аграрна галузь сьогодні єдина, яка забезпечує понад 30% валютної виручки держави. Тому її підтримка є життєво необхідною.

звернення аграріїїв 20160817_7_scan from Ola Chuveeva