НОДУЛЯРНИЙ ДЕРМАТИТ ЗА 200 КМ ВІД КОРДОНІВ УКРАЇНИ

 НОДУЛЯРНИЙ ДЕРМАТИТ ЗА 200 КМ ВІД КОРДОНІВ УКРАЇНИ

Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) попереджає, що нодулярний дерматит (заразний вузликовий дерматит) спалахнув за 200 км від кордону із Луганською областю, або за 340 км від Харкова. Якщо брати до уваги той факт, що швидкість просування даної хвороби 100 км за добу, то ймовірно, що на наступному тижні вірус може потрапити на територію України.

Хвороба за останні тиждень пройшла щонайменше 600-800 км.
«Якщо і надалі влада буде гальмувати процес створення буферної зони, вакцинопрофілактики, розробки та реалізації інструкції щодо профілактики та боротьби проти заразного вузликового дерматиту, то вже за тиждень ми можемо мати спалахи цієї хвороби на території України» - коментує лікар ветеринарної медицини АВМ Игорь Присяжнюк.
Експерти АВМ прогнозують, що при поширенні хвороби нодулярного дерматиту (заразного вузликового дерматиту) територією України приватний сектор втратить мінімум 247 980 голів, а господарства – близько 127 тис. голів.
Втрати молока за один рік будуть теж чималі: від населення – 748 тис. тон, від господарств – 350 тис. тон.
«Але якщо зважити на ті втрати, які зараз несе Росія, то ці цифри можна помножити на два, - продовжує Игорь Присяжнюк – Тому із наступного тижня АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА та Всеукраїнська Аграрна Рада розпочне проводити круглі столи у кожному обласному центрі України, де будуть фермерам та владі розповідати про вірус та методи боротьби із ним. Попередньо відомо, що перша така зустріч планується у вівторок, у Харкові».
Нагадаємо, зараз нодулярний дерматит (заразний вузликовий дерматит) поширіюється у таких країнах як: Росія, Румунія, Болгарія, Угорщина, Австрія, Вірменія, Іран, Казахстан від України хвороба знаходиться на відстані всього 200 кілометрів.

Повідомляє Асоціації виробників молока