Які зміни відбулись на ринку зернових за останній тиждень?

Які зміни відбулись на ринку зернових за останній тиждень?

Хід польових робіт

В Україні станом на 26 серпня почалася прибирання кукурудзи. Зернова обмолочено на 3 тис. га, зібрано 8 тис. тонн при середній врожайності 33,2 ц/га.

Загалом зернові та зернобобові зібрано з площі 9,87 млн. га (68% до прогнозу). При врожайності 39,1 ц/га намолоче-но 38,2 млн. тонн зерна, що перевищує показник до звітної дати роком раніше (37 млн. тонн).

Паралельно із збиранням врожаю аграрії продовжують сівбу озимого ріпаку. До звітної дати олійної засіяно 419 тис. га, або 58% до прогнозу (в 2015 р - 185 тис. га).

Пшениця

Пшениця українського походження на світовій арені за підсумками тижня зазнала не значного зниження. Але кон’юнктура світового ринку взяла своє не дивлячись на активність попиту та темпи відгрузок з українських портів.

На внутрішньому ринку значну роль грає девальвація національної валюти— підвищувальний ціновий тренд зберігався протягом всього звітного періоду.

Багато переробних компаній зважаючи на недостатню кількість пропозицій високоякісного зерна підвищували закупівельні ціни в середньому на 50 грн/т. У свою чергу, багато сільгоспвиробників продовжували стримувати продажі великотоннажних партій зернової з високими якісними показниками, підвищуючи ціни пропозиції в середньому на 50-100 грн/т.

Кукурудза

Фуражна кукурудза в Україні дешевшає напередодні надходження на ринок зерна нового врожаю. Закупівельні ціни на кукурудзу нового врожаю часто озвучувалися в межах 151-154 дол./т СРТ-порт проти 152-156 дол./т СРТ-порт в кінці минулого тижня.

Представники переробних підприємств, не потребуючи в терміновому поповненні запасів сировини, озвучували ціни попиту в раніше сталому діапазоні 4000-4900 грн/т СРТ. При цьому закупівлі здійснювали лише по-одинокі споживачі.

Сільгоспвиробники, відзначаючи низький попит, часто реалізовували зернову лише малотоннажними партіями.

Ячмінь

На експортному ринку фуражного ячменю істотних цінових змін не відзначалося, а ціни попиту/пропозиції переважно озвучувалися трейдерами в діапазонах 150—153 / 154—157 дол./т відповідно з постачанням у вересні. Стабільність ринку зумовлена кон’юнктурою світового ринку.

В той же час на внутрішньому ринку за рахунок зниження попиту та збільшення пропозиції спостерігалося зниження цін. Так, за підсумками звітного періоду діапазон цін склав 3850—4000 грн/т СРТ-порт, що в середньому на 100 гривень на тонні нижче відносно попереднього тижня. У свою чергу, валютні ціни попиту на ячмінь часто фіксувалися в межах 135—138 дол./т СРТ-порт проти 137—141 дол./т СРТ-порт в кінці попереднього тижня.

Соняшник

Під тиском прогнозу рекордного урожаю сої та соняшника ціни на соняшниковий комплекс продовжили знижуватися як на європейському ринку продуктів переробки соняшника так і на внутрішньому ринку України.

Ринок насіння соняшника характеризується низхідною ціновою тенденцією напередодні надходження сировини нового врожаю. Великі переробники озвучували закупівельні ціни переважно в діапазоні 9200—9600 грн/т СРТ-підприємство. Поодинокі підприємства повідомляли про закупівлі олієнасіння урожаю 2015 року з цінами на рівні 11000 грн/т СРТ-підприємство.

Ріпак

На відміну від європейського ринку експортний ринок України за підсумками тижня зазнав зростання цін. Ціни попиту на умовах поставки СРТ зросли до 420 дол./т. ціни в національній валюті до кінця тижня становили 11300—11800 грн/т СРТ-порт. Даний факт був обумовлений як зростанням валютних цін, так і зміцненням курсу долара по відношенню до національної валюти.

Соя

Перспектива рекордного валового збору сої в США продовжує чинити тиск на ціни на олійну. Для експортного ринку України була характерна відносна стабільність валютних цін в портах зі слабовираженим знижувальним трендом. Ціни попиту на умовах СРТ озвучувалися в діапазоні 375—395 дол./т (поставка в жовтні).

На внутрішньому ринку соєвих бобів спостерігалося зниження цін напередодні нового врожаю. Ціни попиту переробників на сою урожаю 2015 року в основному не перевищували 11300 грн/т на базисі СРТ-підприємство. На сою урожаю 2016 року переробники озвучували ціни попиту, як правило, в межах 10200—10600 грн/т з урахуванням вартості доставки, що на 200 гривень на тонні нижче ніж тижнем раніше.

Свинина

Друга половина серпня радує свинарів висхідним рухом цін на ринку живця. Так, середня ціна 33-го тижня закріпилася на позначці 31 грн/кг, що на 2,4% вище ніж тижнем раніше. Торги минулої п’ятниці були напрочуд вдалими для більшості виробників свинини: закупівельна ціна підскочила на 0,75-2 грн/кг.

Молоко

Впродовж звітного тижня закупівельні ціни на молоко пішли вгору та будуть зростати надалі. За результатами моніторингу від 23 серпня, середня ціна на молоко екстра ґатунку склала 5,89 грн/кг, що на 5 копійок вище ціни минулого тижня. Вищий ґатунок додав у ціні 4 копійки — до 5,76 грн/кг. В той же час, кілограм молока першого ґатунку подорожчав на 3 копійки — 5,68 грн/кг.