АВМ і ВАР організували зустріч аграріїв з Кутовим: обговорили спецрежим і загрозу, що насувається в вигляді нодулярного дерматиту

АВМ і ВАР організували зустріч аграріїв з Кутовим: обговорили спецрежим і загрозу, що насувається в вигляді нодулярного дерматиту

9 вересня Асоціація виробників молока і Всеукраїнська аграрна рада організували зустріч представників тваринницького бізнесу України з Міністром сільського господарства і продовольства Тарасом Кутовим. На зустрічі обговорили болючі питання для тваринників: повернення спецрежиму, загрозу, що насувається для аграрного бізнесу у вигляді нодулярного дерматиту і ринок землі.

«У нас забирають 20 млрд грн, а натомість дають 5,5 млрд», — почав свій виступ фермер з Хмельницької області. Тваринники не згодні з Урядом, готові відстоювати свої інтереси і повернути єдину працюючу державну підтримку у вигляді спецрежиму. Аграрії нагадали, що позбавлення експорту, звуження внутрішнього ринку, зростання вартості кормів, відсутність спецрежиму — всі ці фактори приведуть до масового вирізання ВРХ і позбавлення країни власного молока і м'яса. Тваринництво існує на межі виживання, якщо своєчасно не надати йому підтримку, то країна втратить дві галузі, як молочну, так і м'ясну, — підкреслюють представники тваринницького бізнесу. Крім того, аграрії відзначили, що на них лежать соціальні зобов'язання перед селами, зникнення галузей призведе до масових соціальних проблем.

Міністр висловив розуміння важкої ситуації тваринників, але нагадав про необхідність враховувати безліч факторів: від умов МФВ, до інтересів малих господарств. На сьогоднішній день є два варіанти підтримки фермерів: спецрежим або виділення дотацій, обидва потрібно розглядати як можливі. Наша позиція повинна бути конструктивна і в рамках розумного, зазначив Кутовий. У той же час, він підкреслив, що не можна вводити зміни для 4 групи платників податків (ФСП).

В ході зустрічі всі сторони прийшли до єдиної думки — вихід з молочної кризи можливий тільки при виробництві молока екстра класу з подальшою його переробкою та експортом. Міністр у свою чергу зазначив, що готовий підтримати і направити кошти в галузі, які дійсно їх потребують. Тут же обговорили питання законопроекту про молоко і молоковмісні продукти, Кутовий погодився з доводами аграріїв про необхідність подібного законопроекту, що захищає права тваринників і споживачів.

Тема ринку землі знову викликала хвилю обурення, міністр обіцяв підтримати сільгоспвиробників малого і середнього бізнесу, які виступають за скасування зняття мораторію. Робота тваринницьких ферм неможлива без землі, але у представників дрібного і середнього бізнесу немає коштів на її викуп. Кутовий зауважив, що в цілому підхід вірний, але, можливо, оренда землі стане більш прийнятним варіантом для всіх сторін, до того ж подібний інструмент дозволить аграріям отримувати дешевші кредити, пропонуючи право оренди землі в якості застави.

Аграрії також звернулися до міністра з питанням вирішення ситуації щодо нодулярного дерматиту, який зараз насувається на Україну. Кутовий зазначив, що Міністерство розглядає хворобу як загрозу національній безпеці і вже звернулося до Президента України та РНБО. Нагадаємо, ВАР і АВМ на минулому тижні провели ряд інформаційних семінарів в регіонах: Харківській, Чернігівській та Сумській областях. На цьому тижні заплановані семінари в Одесі, Херсоні та Запоріжжі. У зв'язку з підвищеною небезпекою АВМ в екстреному порядку отримала дозвіл на реєстрацію вакцини і планує завести її для своїх членів вже найближчим часом.

Крім того, міністр заявив про роботу над погашенням заборгованості Уряду за програмами компенсації садівникам і тваринникам, кошти на які були раніше обіцяні, але не поверталися з 2013 року.

На зустрічі були присутні представники тваринницьких сільськогосподарських підприємств з усієї території України — Тернопільської, Сумської, Херсонської, Чернігівської, Київської, Полтавської та інших областей.