Підсумки першого тижня роботи Верховної Ради

Підсумки першого тижня роботи Верховної Ради

6 вересня відбулось відкриття 5-ї сесії Верховної Ради, на якій Президент України П.Порошенко звернувся зі щорічним Посланням Президента до Верховної Ради «Про внутрішнє та зовнішнє становище України у 2016 році». Зокрема, Президент зазначив, що АПК залишається одним з основних джерел валютних надходжень до країни. Частка аграрного сектору в загальній товарній структурі експорту сягнула найвищого значення за 25 років. Провідна роль агросектору у контексті побудови інноваційної економіки виглядає, можливо, дещо суперечливою. Проте вона вкрай важлива, допоки триває процес нарощування господарським комплексом високотехнологічних «м’язів». 

З 06 по 09 вересня Верховна Рада України працювала в пленарному режимі, за цей час були прийняті такі законодавчі ініціативи:

Прийнято в другому читанні та в ціломуЗакон України «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України», реєстр. № 4464 від 18.04.2016.

Прийнято в першому читанні за основу:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад, реєстр. № 4676 від 17.05.2016.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями, реєстр. № 4194 від 10.03.2016.

Наступний пленарний тиждень 20 – 23 вересня розпочнеться з тематичної частини «Аграрних законопроектів». Про це повідомив Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час Години запитань до Уряду.

З 12 по 16 вересня 2016 року народні депутати України будуть працювати в комітетах, комісіях та фракціях.

Міністерство аграрної політики та продовольства заявило, що очікує від депутатів прийняття трьох революційних законопроектів АПК, які були розроблені міністерством - проект Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», проект Закону України «Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу України» та проект Закону «Про особливості приватизації підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (виробників спирту етилового)».