Андрій Дикун взяв участь на круглому столі «Оподаткування аграрного сектора. Чи потрібні аграріям податкові пільги»

Андрій Дикун взяв участь на круглому столі «Оподаткування аграрного сектора. Чи потрібні аграріям податкові пільги»

Сьогодні під час круглого столу «Оподаткування аграрного сектора. Чи потрібні аграріям податкові пільги» представники уряду, профільних асоціацій та експерти галузі АПК обговорили скасування спец режиму ПДВ та наслідки такого рішення.

 Андрій Дикун, голова Всеукраїнського Аграрного Ради:

— В 2015 році кожен аграрій недоотримував близько 60 доларів. Зараз 44, тобто ПДВ почали повертати. Аграрії хочуть платити податки. Ми готові платити, але мають платити всі. Нам обіцяли, що після скасування спецрежиму почнуть повертали гроші. Але ви бачите розриви між ціною в порту та на кораблі.

Ми просимо, щоб до аграріїв відносилися однаково, а то нам закручують гайки, а хто не платив, то й не платить. Зареєстровані офіційно компанії платять, а чорні орендатори, яких близько 10%, не платять взагалі. Ми просимо ввести податок з гектару. Так ми зможемо платити податки і держава не буде тиснути на тваринників

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 15 вересня, планує затвердити державний бюджет на 2017 рік. Як зазначив Гройсман, в бюджеті-2017 буде закладено, зокрема, і збільшення заробітних плат в сфері освіти і охорони здоров'я на 20-30%.

Баграт Ахіджанов, директор Департаменту фінансово-кредитної політики Мінагрополітики України:

— Якщо взяти виключно з позиції аграріїв, то найкращий варіант це звісно залишити спеціальний режим оподаткування для всіх учасників. Саме відшкодування податку на додану вартість дещо збалансувало доходи галузі рослинництва. З 2016 року введено співвідношення по окремих категоріях, дещо ще буде вводитись із січня 2017 року, тому брак коштів буде спонукати до того, що аграрний бізнес, особливо тваринники будуть змушені заміщати відібрані кошти. Це може негативно загалом позначитись на галузі.

Тетяна Острикова, народний депутат України, член Комітету ВР України з питань податкової та митної політики:

— Депутати проголосували за скасування спецрежиму ПДВ і відмовлятись від свого рішення вони не хочуть. Але потрібно домовлятися та вирішувати це питання.

Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації:

— Вже на 5 відсотків скоротились поголів’я ВРХ. Потрібно розуміти, що такі податки вплинуть не на пшеницю, яку можна посіяти, або ні, а на тварин, яких зараз виріжуть і все.

Станіслав Бескидевич, заступник начальника управління податку на прибуток підприємств Департаменту оподаткування юридичних осіб:

— За півроку аграрії сплатили 5,8 млрд гривень, 3,2 млрд з яких пішли в бюджет. Надані державою пільги використовувались у схемах ухилення від оподаткування. На розвиток вони не йшли. Тому держава відмовилась від них, адже не має можливість залучати додаткові кредити

Геннадій Новіков, голова Аграрного Союзу України:

— Аграрії заплатили 3,2 млрд в бюджет, хоча, нагадаю, розраховували на 20 млрд. Ми ж про це й говорили. Після таких змін економіка не могла лишитися тією ж самою.