ВАР ініціювала відміну держрегулювання цін

ВАР ініціювала відміну держрегулювання цін

Важливою інформацією для аграріїв та виробників стала відміна цінового регулювання соціальнозначущіх продуктів. Минулого тиждня Кабінет Міністрів прийняв постанову, що припиняє цінове регулювання соціальнозначущих продуктів харчування*, головним ініціатором якої стала ВАР.

«За відміну держрегулювання цін ми боремося 10 років. Цінове регулювання заважало як бізнесу, так і не допомагало населенню. Нова система, в якій буде виявлений соціально незахищений прошарок населення і отримана підтримка шляхом виділення коштів, виглядає більш перспективною. Ринкові умови забезпечать здорову конкуренцію, аграрії та виробники будуть намагатися підвищити якість своїх товарів, таким чином, підвищяться вливання в модернізацію виробництв», - член ВАР, керівник ТОВ «Агрокрай» Олег Білявець.

“ Бували такі роки коли ціна на ринку є нижчою, ніж встановлена мінімальна ціна Кабміном. Тобто виробники не могли продати свою продукцію, бо ринкова ціна була нижчою від мінімальної. Такі випадки в цукровій галузі призвели до скорочення підприємств, яких раніше було більше сотні, а в минулому році працювало лише 36. Таке регулювання галузі не відповідає поточним ринковим умовам. Як приклад, маємо щорічні стрибки цін, дефіцит або профіцит цієї продукції на внутрішньому ринку, а також суттєве зменшення кількості виробників цукру”, - голова НАЦУ “УкрЦукор” Андрій Дикун.

Проект реалізовали Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) і ЄБРР, експертами виступили Михайло Соколов, Олександр Ільков та Олена Шуліма. Всеукраїнська Аграрна Рада, як один з головних організаторів запуску ініціативи, висловлює вдячність усім учасникам цього складного трирічного процесу.

*«Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. № 1222»