ВАР взяв участь в розробці антикорупційного законопроекту Мінфіну

ВАР взяв участь в розробці антикорупційного законопроекту Мінфіну

Кабінет міністрів України затвердив антикорупційний законопроект Міністерства фінансів, що передбачає внесення низки змін до податкового кодексу України, до якого увійшли пропозиції Всеукраїнської Аграрної Ради.

Мета проекту - спростити адміністрування податків і мінімізувати корупційні ризики. Проект спрямований Кабміном в Національну раду реформ, розгляд очікується вже наступного тижня.

Згідно з нормами законопроекту два реєстри заявок на відшкодування ПДВ об'єднуються в один, відшкодування буде відбуватися в порядку черговості їх подання. ДФС виключена з процесу відшкодування ПДВ, Казначейство буде проводити оплату після закінчення терміну на проведення перевірки автоматично, якщо контролюючий орган заперечує правомірність формування суми до відшкодування, після вступу в силу рішення суду. Бази даних ДФС передаються в Міністерство фінансів.

Сільгоспвиробників не штрафуватимуть за помилки в розподіл кредиту між різними видами зобов'язань в спецдеклараціях ПДВ, поданих в 2016 році. Крім того, поправки передбачають податкові канікули для нових підприємств і прискорену амортизацію.

Законопроектом передбачена можливість блокування реєстрації податкових накладних, якщо вони підпадають під критерії ризику, затверджені Мінфіном, однак, забороняється ДФС в односторонньому порядку розривати договори на надання електронного цифрового підпису, що призводило до повного блокування роботи підприємства.

Як заявив заступник голови ВАР, Михайло Соколов - член робочої групи Мінфіну, яка працювала над написанням законопроекту: «Розробка та затвердження цього законопроекту Кабміном - це Революція гідності в податковій сфері. Безумовно він з'явився не на порожньому місці, приблизно третина його положень взяті з законопроекту 3357 «Про ліберальну податкову реформу», також буде потрібно його обговорення та доопрацювання в рамках податкового комітету. Однак, це звичайний робочий законотворчий процес, а ось те, що Міністерство фінансів при Олександрі Данилюка перетворилося з гальма реформ в їх двигун, це справжня революція, дуже сподіваюся що нам вдасться не тільки захистити дане досягнення, але розвинути успіх, продовживши просування антикорупційних реформ в податковій сфері форсованими темпами».