Результати роботи Верховної Ради за минулий тиждень

Результати роботи Верховної Ради за минулий тиждень

З 10 по 13 жовтня 2016 року народні депутати України працювали в комітетах, комісіях і фракціях.

Президентом України за минулий тиждень підписано:

Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Основний кредит для аграрної галузі - Україна") між Україною та Європейським інвестиційним банком», реєстр. № 0106 від 28.07.2016.

Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли», реєстр. № 3006 від 01.09.2015.

Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною" (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС)», реєстр. № 2150а від 23.06.2015.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація», реєстр. № 2920 від 20.05.2015.

У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулися слухання на тему: «Трансформація АПК України. Стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств та їх оподаткування».

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: «Про реалізацію в Україні конвенцій МОП №81 «Про інспекцію праці в промисловості й торгівлі» та №129 «Про інспекцію праці в сільському господарстві».

Оприлюднений розклад на пленарний тиждень з 17 по 21 жовтня:

Розглянути у другому читанні:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю), реєстр. № 2531а від 27.08.2015, КМУ.

Проект Закону про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, реєстр. № 3153 від 18.09.2015, народний депутат Галасюк В.В. (РП О.Ляшка) та інші.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду, реєстр. № 2418а від 21.07.2015, народний депутат Кіраль С.І. (САМОПОМІЧ) та інші.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива, реєстр. № 2971-д від 01.07.2015, народний депутат Южаніна Н.П. (БПП) та інші.

Розглянути у першому читанні:

Проект Закону про Державний бюджет України на 2017 рік, реєстр. № 5000 від 15.09.2016, КМУ.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з удосконалення містобудівної діяльності (щодо планування територій), реєстр. № 5126 від 15.09.2016, народний депутат України Андрієвський Д.Й. (БПП) та інші.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо граничного розміру пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту замовників будівництва об'єктів промисловості та сільського господарства), реєстр. № 5076 від 06.09.2016, народний депутат України Денисенко В.І. (БПП).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо вилучення об'єктів), реєстр. № 2485а від 07.08.2015, народний депутат Горват Р.І. (БПП) та інші.

Проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі", реєстр. № 5266 від 11.10.2016, народний депутат України Бакуменко О.Б. (БПП).

З 17 по 21 жовтня 2016 року Верховна Рада України працює в пленарному режимі.


Розпочато прийом документів на фінансову допомогу фермерам

Розпочато прийом документів за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам», яку адмініструє Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

«Ми запрошуємо фермерів подавати заявки. Для зручності на сайті Укрдержфонду (udf.gov.ua) ми розробили зручний інтерфейс, де є вся інформація, що стосується подачі документів: від контактів до зразків документів. Безумовно, сума яка була минулого року закладена на цей рік є незначною, проте наголошую, що Уряд подав пропозиції на наступний рік в розмірі 5,5 млрд. грн. Новаціями цього року, які реалізовуються в рамках стратегії «3+5» є збільшення розміру підтримки з 250 тис. грн. до 500 тис. грн, збільшення терміну прийому заявок від фермерських господарств з 15 до 30 днів. Пріоритет надаватиметься фермерам, які обробляють не більше 500 гектарів, здійснюють закладення багаторічних насаджень, виробляють органічну продукцію.» - повідомив Міністр аграрної політики Т.Кутовий.


USAID започаткував нову програму технічної допомоги українським аграріям бюджетом у $20 млн, - Кутовий

Відповідно до попередніх обговорень з керівництвом Міністерства аграрної політики та продовольства України, USAID розпочинає нову програму технічної допомоги аграрному сектору України, яка сприятиме реалізації потенціалу країни в галузі сільського господарства. Загальний бюджет проекту - $20,6 млн.

Про це за результатами зустрічі із представниками організації повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Тривалість реалізації проекту – 4 роки: з вересня 2016 по липень 2020.

За словами Міністра, цілі і завдання проекту відповідають Єдиній комплексній стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій 2020 та Комплексному стратегічному плану Міністерства «3+5».

Новий чотирирічний проект технічної допомоги “Програма підтримки аграрного і сільського розвитку” спрямований на підтримку економічного зростання через підвищення конкурентоздатності аграрних виробників та створення більш сприятливого бізнес-середовища в аграрному секторі задля покращення добробуту мешканців сільських територій.