Всеукраїнська Аграрна Рада продовжує боротися проти корупції

Всеукраїнська Аграрна Рада продовжує боротися проти корупції

ВАР організовує мітинг на підтримку законопроекту про передачу права розпорядження землями за межами населенних пунктів на місця

Всеукраїнська Аграрна Рада підтримує прийнятий Верховною Радою за основу 19 квітня законопроект №4355 щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель. ВАР закликає Верховну Раду прийняти цей законопроект у другому читанні, адже його норми дозволять усунути корупцію у сфері розпорядження землями за межами населених пунктів.

Законопроект передбачає передачу державних земель за межами населених пуктів у власність територіальним громадам, а також передачу сільським, селищним та міським радам повноважень з розпорядження такими землями. Ці положення законопроекту не стосуються земель оборони, природно-заповідного фонду, які мають загальнодержавне значення.

Виконвачі органи місцевої влади будуть контролювати виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим признаяченням, дотриманням строків повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та їх придатність до використання, а також вживати заходи щодо повернення самовільно зайнятих ділянок їхнім власникам або користувачам. Разом з тим повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель будуть виконуватися центральним органом, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Державна служба геодезії, картографії та кадастру).

Місцеві органи влади також будуть мати повноваження змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності.

Крім цього, законопроект пропонує порядок встановлення (відновлення) меж територіальних громад при виникненні невизначеності і або спорів з приводу цих меж.

Щоб пришвидшити передачу права розпорядження землями за межами населених пунктів пуктів до територіальних громад «Всеукраїнська аграрна рада» готує масштабну акцію підтримки законопроекту №4355, яка пройде 3 листопада в 10.00 під стінами Верховної Ради.