ВАР звернулася до Кубіва: Подвоєння ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку позбавить аграріїв добрив

ВАР звернулася до Кубіва: Подвоєння ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку позбавить аграріїв добрив

Подвоєння ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку призведе до повної зупинки операцій з транспортування рідкого аміаку

Всеукраїнська Аграрна Рада спільно з Асоціацією «Свинарі України» та Асоціацією Виробників Молока звернулися до віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва з проханням не допустити підняття ставки рентної плати за транспортування аміаку в два рази, адже це може призвести до зупинки постачання аміаку для потреб аграрного сектору. В умовах нестачі азотних добрив це може призвести не лише до простою техніки для внесення рідкого аміаку в ґрунт, а й до суттєвого погіршення врожайності у 2017 році.

Кабінет міністрів України подав на розгляд Верховної Ради проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України № 5132, яким передбачено підвищення ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку в два рази, до рівня тарифу. На сьогодні рентна плата за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані складає 2,4 долара США. Згаданий законопроект пропонує підняти її до 4,8 долара США. У той же час чинний тариф за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані складає також 4,8 долара США.

На додачу, через високі тарифи основні користувачі магістрального аміакопроводу «Тольятті – Одеса» вже з листопада цього року припиняють здійснювати операції з транспортування рідкого аміаку. В умовах, коли з наступного року ставка рентної плати буде складати 100% тарифу, це не тільки унеможливить поточну діяльність державного підприємства «Укрхімтрансаміак», а в загалі знищить цей стратегічний для економіки України актив. Основний постачальник рідкого аміаку для сільського господарства, більше не зможе продовжувати свою діяльність і надавати допомогу аграріям в умовах нестачі азотних добрив.