1% від валового виробництва продукції сільського господарства йтиме малим фермерам

 1% від валового виробництва продукції сільського господарства йтиме малим фермерам

З 24 по 28 жовтня 2016 року народні депутати України працювали з виборцями.

Президентом України підписано:

Закон України «Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільсьгогосподарських земель», реєстр. № 5123-1 від 06.10.2016.

Законом передбачається внести зміни до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України та продовжити дію мораторію на купівлю –продаж та іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення до врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом», реєстр. № 3603 від 09.12.2016.

Закон спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом: гідрографічного та водогосподарського районування території України; розроблення Планів управління річковими басейнами; розроблення водогосподарських балансів; визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Повернуто з пропозиціями Президента України:

Пропозиції Президента до Закону «Про оцінку впливу на довкілля», реєстр. № 2009а-д від 22.02.2016.

Президент України пропонує допрацювати Закон з метою вироблення збалансованої, ефективної та довершеної процедури оцінки впливу на довкілля у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Пропозиції Президента до Закону «Про стратегічну екологічну оцінку», реєстр. № 3259 від 08.10.2015.

Президент України не підтримує запровадження стратегічної екологічної оцінки у процесі розроблення, затвердження і виконання документів державного планування у пропонований Законом спосіб та пропонує допрацювати Закон з урахуванням висловлених ним зауважень та міжнародних зобов'язань України у сфері оцінки впливу на довкілля.

З 31 жовтня по 04 листопада 2016 року Верховна Рада України працює в пленарному режимі та має дотримуватись опублікованого плану роботи.

Розглянути у другому читанні:

Проект Закону про внесення змін до статті 8 Закону України "Про альтернативні види палива", реєстр. № 4618 від 06.05.2015.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду, реєстр. № 2418а від 21.07.2015.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю), реєстр. № 2531а від 27.08.2015.

Проект Закону про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, реєстр. № 3153 від 18.09.2015.

Проект Закону про Установу бізнес-омбудсмена, реєстр. № 4591 від 05.05.2016.

Розглянути такі проекти постанов:

Проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: "Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі", реєстр. № 5266 від 11.10.2016.

Проект Постанови про внесення зміни до Постанови "Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж міста Горлівка та Бахмутського району Донецької області" від 08.09.2016 року № 1520-VIII, реєстр. № 5139 від 19.09.2016.

25 жовтня 2016 року відбулось засідання Національної ради реформ. На засіданні, зокрема, Міністр фінансів України представив пропозиції щодо удосконалення податкової системи, які були підтримані Нацрадою та Президентом.

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий повідомив, що в міністерстві змінено акцент з підтримки великих холдингів, на підтримку малих та середніх гравців.

«Ми в міністерстві змінили акцент з підтримки великих холдингів, на підтримку малих та середніх гравців. І це саме той акцент, який домінує як у міністерстві, так і у Кабінеті Міністрів. Підтримка малих та середніх фермерів є одним із найважливіших напрямків стратегії міністерства «3+5»», - наголосив Кутовий.

Також Міністр нагадав, що на підтримку саме малих фермерів йтиме 1% від валового виробництва продукції сільського господарства. «На даний час нам вдалося задекларувати цю позицію. Ми багато дискутували, і той бюджет, який поданий до ВР якраз відображає нашу позицію. Саме 5,5 млрд гривень йтиме наступного року на підтримку малого та середнього фермера, якщо це рішення підтримає Верховна Рада», - додав Міністр.