У наступному році на підтримку сільгосптоваровиробників передбачено спрямувати 5,5 млрд грн

У наступному році на підтримку сільгосптоваровиробників передбачено спрямувати 5,5 млрд грн

У проекті бюджету 2017 р. Уряд передбачив стимули для розвитку ключових сфер економіки, які є головними інвесторами бюджету. У першу чергу це стосується сільського господарства. У наступному році на підтримку сільгосптоваровиробників передбачено спрямувати з загального фонду 5,5 млрд грн. або 1% ВВП від обсягу виробництва сільського господарства. З них майже 3 млрд грн. планується спрямувати на дотації (на 1 га площі посіву – видалити це) малим і середнім фермерським господарствам. Допомога виділятиметься зокрема і на закупівлю техніки, що дасть поштовх для розвитку вітчизняних підприємств с/г машинобудування.

Крім того, збільшено до 300 млн грн. видатки на часткову компенсацію підприємствам АПК відсоткової ставки за банківськими кредитами. До 65 млн грн. збільшується обсяг коштів на пряме бюджетне кредитування фермерських господарств.

75 млн грн. буде виділено за програмою "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними". Що дасть можливість збільшити площі закладання багаторічних насаджень та стимулюватиме розвиток інфраструктури по збереженню плодово-ягідної продукції та винограду. 210 млн грн. передбачено на підтримку галузі тваринництва.

"Вперше за останні роки проект Бюджету був поданий Урядом вчасно, а не під ялинку. Ми запропонували у ньому чітке бачення пріоритетів розвитку країни на наступний рік. Мета Уряду - вивести Україну з кризи, забезпечити стале економічне зростання і завдяки цьому добитись підвищення рівня і якості життя наших громадян. Усі наші пріоритети спрямовані на те, щоб реалізувати цю мету. Дуже важливо, щоб Бюджет був вчасно прийнятий і щоб ми могли розпочати планово реалізовувати ці пріоритети. Я б дуже хотів, щоб люди врешті-решт реально відчули, що ситуація в країні дійсно змінюється", - відмітив Володимир Гройсман.