8 грудня ВАР організує мітинг в підтримку передачі права селянам розпоряджатись своєю землею

8 грудня ВАР організує мітинг в підтримку передачі права селянам розпоряджатись своєю землею

8 грудня в 10.00 під стінами Верховної Ради ГС "Всеукраїнська Аграрна Рада" організовує мітинг на підтримку законопроекту №4355 про передачу права розпорядження землями за межами населених пунктів на місця

Законопроект передбачає передачу державних земель за межами населених пунктів у власність територіальним громадам, а також передачу сільським, селищним та міським радам повноважень з розпорядження такими землями.

«Я підтримую прийняття цього законопроекту. Я постійно борюся з Держгеокадастром, бо ці 20 чоловік не можуть обробити всю інформацію фізично, вони повинні віддати ці повноваження на місця. Усі голови районних рад, селищних адміністрацій, сільські голови вам скажуть, що це нормально. Будь-який фермер це скаже. І зникне корупція. Не потрібно буде людям їздити, адже вони шантажують людей, кожен приїзд вартує 500, а з віддалених районів і 1000 грн. Вони роками мордують людей, які не можуть отримати свої документи. Складається враження, що це засекречена військова частина, а не державна установа», - голова ФГ «Агро-Вікторія Катеринопіль» Олександр Коваленко (Черкаська область).

«Сьогодні селу необхідно отримати право розпоряджатися землями за його межами, бо це дає можливість самостійно визначати ставку оренди і накопичувати кошти. Це забезпечить відкритість, прозорість процесу видачі земельних ділянок в оренду. Місцеве самоврядування має право самостійно наповнювати свій бюджет», - директор ФГ «Колос» Руслан Скримський (Хмельницька область). 

«Це дуже важлива річ дати право громаді, яка живе і працює на цій землі, керувати нею. Зараз в Україні 10 млн гектар землі, а рішення кому дати, кому не дати її в оренду вирішує чиновник в Києві. Пора нарешті поставити крапку в схемі, яка була запущена ще при Януковичі. Ми привеземо під парламент чиновникам землю, нехай це буде остання земля, яка їм дістанеться», - голова ВАР Андрій Дикун.

Для довідки:

Законопроект погоджений аграрним комітетом ВР, прийнятий в першому читанні ще 18 квітня, але розгляд у другому читанні постійно відкладається.

Виконавчі органи місцевої влади будуть контролювати виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням, дотриманням строків повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та їх придатність до використання, а також вживати заходи щодо повернення самовільно зайнятих ділянок їхнім власникам або користувачам. Разом з тим повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель будуть виконуватися центральним органом, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Державна служба геодезії, картографії та кадастру).

Місцеві органи влади також будуть мати повноваження змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності.

Крім цього, законопроект пропонує порядок встановлення (відновлення) меж територіальних громад при виникненні невизначеності і або спорів з приводу цих меж. Положення законопроекту не стосуються земель оборони, природно-заповідного фонду, які мають загальнодержавне значення.