Аграріїв звинуватили в проплаченому мітингу

Аграріїв звинуватили в проплаченому мітингу

Вчора, 8 грудня 2016 року, інформаційне агентство "Українські новини" опублікувало матеріал про нібито проплачений мітинг під Верховною Радою, ініційований на підтримку законопроекту про передачу державної землі у розпорядження місцевої влади №4355.

Офіційно заявляємо: мітинг був організований Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР) і підтриманий її членами, а також іншими профільними асоціаціями – Асоціацією виробників молока (АВМ) та асоціацією «Свинарі України» (АСУ).

Мітингувальники - жителі сіл і працівники підприємств - членів перерахованих вище асоціацій.

Наводимо листи-звернення, в яких закликали аграріїв, які поділяють думку про важливість запровадження законопроекту, взяти участь у мітингу.

Відзначимо, що на мітингу були присутні представники великих аграрних підприємств і члени профільних партій.

« Я генеральний директор підприємства і точно не маю потреби їхати під Верховну Раду за гроші. Ми стоїмо за ідею. Я вважаю, що землею повинні розпоряджатися на місцях, а не чиновники в Києві, які лише плодять корупцію. Передача земель під управління місцевої влади стане першим кроком на шляху до викорінення корупції, оскільки на місцях завжди буде легше добитися правди, люди краще знають, як розпоряджатися землею. Це моя принципова позиція. Я займаюся сільським господарством і не хочу, щоб хтось з Києва визначав, яку орендну плату я повинен платити, адже ці гроші повинні залишатися у місцевої громади. Я спілкувався з головами багатьох сільських рад, всі підтримують цю ініціативу, а деякі з них були на мітингу 8 грудня», - Сергій Iващук “Перлина Поділля”.

«Ми приїхали підтримати законопроект. Якщо він буде прийнятий, сільські землі, що відносяться до обласних рівнів, будуть на балансі села. Це допоможе зменшити корупцію. Коштами, що будуть надходити за користування землею, будуть розпоряджатися місцеві органи влади, буде більший контроль», - говорить Іван, мешканець села Соколівка, Черкаської області, що приїхав підтримати законопроект.

«Ми, аграрії Кіровоградщини, приїхали підтримати прийняття в другому читанні законопроекту про передачу повноважень розпорядження землями державної власності на місцеві рівні. Вважаємо, що наша присутність буде мати вплив на прийняття такого важливого для країни рішення», – зазначила жителька Кіровоградської області Марина.

На мітингу також були присутні: Віктор Ковпак ФГ "Вікторія" (Кіровоградська область), Віталій Фомович СГК "ім. Щорса" (Хмельницька область), Руслан Скримський ФГ "Колос" (Хмельницька область), Валерій Колоша ПСП "Пісківське" (Чернігівська область), Олексій Мовчан СВК " Новоселицький" (Київська область), Ігор Неофіта ФГ "Неофіти" (Кіровоградська область), Олександр Косенюк ПОП "Соколівка", Віктор Шевченко, СФГ "Шевченко" (Черкаська область), Володимир Осадчий ФГ "Агрофірма "Базис (Черкаська область), Олександр Мордач ТОВ "Агроплант (Черкаська область), Микола Северин ПП "Северин» (Черкаська область), Микола Гордій «Уманський тепличний комбінат» (Черкаська область).

Закликаємо зацікавлені ЗМІ зв'язатися з переліченими представниками аграрних підприємств і особисто пересвідчитися у тому, що їхня присутність на мітингу була безкорисною.

Нагадаємо, законопроект передбачає передачу державних земель за межами населених пунктів у власність територіальним громадам, а також передачу сільським, селищним та міським радам повноважень з розпорядження такими землями.