Якою буде державна підтримка АПК у 2017 році?

Якою буде державна підтримка АПК у 2017 році?

6 грудня Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)» № 5131 від 15.09.2016. До другого читання законопроект буде готуватись за скороченим терміном підготовки.

Згідно цього Закону вступає в дію норма, яка гарантує у 2017-2021 роках щорічний обсяг коштів Державного бюджету України, які спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників, становить не менше 1% аграрного ВВП. Сума державної підтримки буде розподілятись на галузі тваринництва, овочівництва, садівництва та виноградарства.

Ця норма була запропонована заступником голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» Михайлом Соколовим ще в липні 2016 року, на засіданні робочої групи з питання оподаткування АПК за участі Мінфіну, Мінагрополітики та прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

При цьому, 20 відсотків такої підтримки буде використовуватися сільськогосподарськими товаровиробниками для закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання (2017 рік – 10 відсотків, 2018 рік – 15 відсотків).

Також частина з цієї суми буде спрямована на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.