Верховна Рада України прийняла за основу антикорупційні зміни уряду до Податкового кодексу

Верховна Рада України прийняла за основу антикорупційні зміни уряду до Податкового кодексу

Верховна Рада України 8 грудня 2016 року прийняла за основу урядовий законопроект № 5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні)», що передбачає низку змін, які мінімізують ризик корупції в органах Державної фіскальної служби й покращать інвестиційний клімат в Україні.

Проектом, зокрема, пропонується:

- адміністрування всіх баз даних Міністерством фінансів;

- впровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надмірно сплаченими коштами, реєстрація податкових і акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом), що мінімізує контакт платника податків та ДФС;

- запровадження єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій на сайті ДФС;

- створення єдиного публічного реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ замість існуючих двох, згідно з яким, орган, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, буде в автоматичному режимі перераховувати кошти, що підлягають відшкодуванню з бюджету;

- зміна критеріїв приналежності платника податків до категорії великих, а саме: загальна сума платежів, сплачених до Держбюджету України, контроль за справлянням яких покладено на ДФС, за дванадцять послідовних календарних місяців перевищує 12 млн грн. або загальний обсяг операцій з постачання товарів/послуг від усіх видів діяльності за такий самий період перевищує 1 млрд грн.

- ліквідація податкової міліції.

На разі, законопроект прийнятий в редакції Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики. До другого читання законопроект доопрацюють за скороченою процедурою.