Верховна Рада ввела єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті та закріпила суму й механізм держпідтримки галузі у 2017 році

Верховна Рада ввела єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті та закріпила суму й механізм держпідтримки галузі у 2017 році

Верховна Рада 21 грудня прийняла закон ВАР «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (№5368), яким ввела єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті замість двох, що є кроком на шляху до встановлення прозорого механізму відшкодування й усунення корупції. Крім того відшкодування ПДВ Казначейством буде здійснюватися виключно на підставі даних Єдиного публічного реєстру заявок, таким чином будуть скасовані «висновки» ДФС.

Реєстрація податкових накладних у відповідному реєстрі з липня 2017 року буде достатньою підставою для формування податкового кредиту і не потребуватиме будь-яких інших підтверджувальних документів. Також, згідно з законом, аграрії будуть звільнені від фінансових санкцій за вчинені у 2016 році помилки з розподілом податкового кредиту в рамках спецдекларацій.

Крім того, 20 грудня Верховна Рада прийняла закон ВАР «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)» (№5131). Він встановлює, що у 2017-2021 роках щорічний обсяг держпідтримки галузі буде не меншим за 1% аграрного ВВП. Для закупівлі вітчизняної техніки й обладнання використовуватиметься не менше 10% цієї держпідтримки у 2017 році; 15% - у 2018 році; 20% - у 2019-2021 роках. Виплата дотації для аграрних підприємств буде відбуватися в автоматичному режимі на підставі даних податкової звітності пропорційно сумі вартості реалізованої ними продукції.

«Зазначу, що, з точки зору аграрних асоціацій, в даній системі є істотний недолік - зберігається ризик, що заплановані гроші просто не будуть виділені, і тоді аграрії не отримають нічого або отримають лише малу частину того, що повинні були отримати по закону. Однак, з ним довелося змиритися з огляду на відсутність альтернатив, на які міг би погодитися Уряд», - заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Прийнятим в той же день законом ВАР «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (№5132), Рада також запровадила ряд важливих новацій. Так, ставка єдиного податку 4-ї групи підвищується на 17%, що, наприклад, у випадку з ріллею означає її збільшення з 0,81% до 0,95% нормативної грошової оцінки землі. При розрахунку бази оподаткування єдиним податком 4-ї групи індекс споживчих цін у 2015 році приймається рівним 100%, а мінімальна ставка податку на землю встановлюється на рівні 0,3%. Закон також скасував вимогу про державну реєстрацію договорів оренди для отримання права на сплату єдиного податку 4-ї групи та уніфікував правила нарахування та сплати єдиного податку тепличними комплексами – підприємствами, що спеціалізуються на виробництві продукції в умовах закритого ґрунту (нова база податку - площа землі, що знаходиться в умовах закритого ґрунту, а не загальна площа оброблюваних земель; скасування критерію спеціалізації - 66% виручки від реалізації продукції закритого ґрунту).

Детальніше можна ознайомитися тут