Ми підписали звернення до Президента на підтримку тих змін, які були прийняті - Михайло Соколов

Ми підписали звернення до Президента на підтримку тих змін, які були прийняті - Михайло Соколов

Зміни в системі оподаткування й державної підтримки у 2017 роцi – думка аграріїв

Заступник голови Всеукраїнської аграрної раді Михайло Соколов представив основні зміни, які були внесені Верховною Радою в законодавство щодо сільськогосподарського сектора. Ключовим досягненням аграрних об'єднань, за його словами, стала заміна спеціального режиму справляння податку на додану вартість з агропідприємств на автоматичну систему дотацій. На ці цілі в бюджеті 2017 року передбачено 4 млрд грн, які будуть виділятися аграрним підприємствам щомісяця пропорційно сплаченому ними ПДВ до бюджету. Соколов зазначив, що при цьому в майбутньому році дотації для птахівничої галузі будуть обмежені 2 млрд грн, а з 2018 року одне підприємство будь-якої галузі не зможе отримати більше 150 млн грн дотацій протягом року.

«За минулий рік ми вийшли на рішення, яке не суперечить вимогам МВФ і не передбачає, що чиновник братиме участь в розподілі бюджетної допомоги. Це – одне з ключових досягнень, - сказав Соколов. - Фактично, прийняті ініціативи дозволять нашим підприємствам не закритися і, сподіватимемося, не сильно підвищувати ціни. Сподіватимемося тому, що, якщо програма буде працювати, як потрібно, то вона дозволить нам перекрити втрату спецрежиму, але ніяк не зростання вартості кормів».

Заступник голови ВАР також зазначив ряд інших важливих змін, серед яких закріплення норми про щорічне виділення мінімум 1% від аграрного ВВП на підтримку сектора, впровадження єдиного реєстру заявок на відшкодування ПДВ при експорті, звільнення аграріїв від санкцій за помилки в розподілі податкового кредиту в спецдеклараціях 2016 року й інші норми законів №5368, №5131 і №5132, з проханням про підписання яких учасники прес-конференції звернулися до Президента України.

«Ми підписали звернення до Президента на підтримку тих змін, які були прийняті, з проханням, щоб Президент якнайшвидше їх підписав, і ці закони вступили в силу», - сказавСоколов.

Говорячи про розробку та обговорення згаданих законодавчих ініціатив, він зазначив, що ніколи раніше цей процес не був настільки відкритим, прозорим і зрозумілим, за що висловив подяку Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману й Міністру фінансів Олександру Данилюку.

«Також величезні зусилля для того, щоб прийняття цих законопроектів сталося, доклало Міністерство аграрної політики і продовольства на чолі з Тарасом Кутовим. Переломний момент настав, коли Кутовий відмовився від розподілу коштів держпідтримки через міністерство й підтримав ідею направити ці гроші на згадані програми автоматичних дотацій», - зазначив Соколов.

З повною презентацією прийнятих парламентом змін у законодавство щодо державної підтримки та оподаткування аграрної галузі можна ознайомитися за посиланням http://uacouncil.org/news/582.html