ДФС навмисно блокує додаткові ПДВ рахунки аграріїв

ДФС навмисно блокує додаткові ПДВ рахунки аграріїв

Сьогодні на своїй сторінці у мережі Facebook Міністр фінансів України Олександр Данилюк зробив заяву стосовно того, що додаткові ПДВ рахунки будуть розблоковані найближчим часом і з цього приводу він уже надав відповідне розпорядження голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

«Днями ДФС було заблоковано всі відшкодування ПДВ аграріям. Раптом не розуміли норм Закону про перехідний період спецрежиму по ПДВ для сільгоспвиробників. В результаті сотні підприємств не могли отримати свої гроші. Вимушений був вчора видати окреме доручення голові ДФС та Держказначейства з вимогою виконати Закон та забезпечити відшкодування. Ну замало виявилося Закону...», - зазначив Олександр Данилюк.

З цього приводу Ольга Богданова, голова податкового комітету Громадської ради при МЕРТ наголосила, що уже є інформація про попереднє рішення стосовно даного доручення і на прикладі пояснила схему дій:

«Сільгоспвиробник відвантажив сою 31.12.2016 на 1200 грн в т.ч. ПДВ 200 грн, щоб вчасно (до 15.01.2016 включно) зареєструвати Податкову Накладну (далі ПН) поповнив основний ПДВ рахунок (3751) і зареєстрував ПН. Тобто по формулі залишок буде "0" !!! При цьому фізично на ПДВ рахунку (по виписці) буде 200 грн.

20.01.2017 сільгоспвиробниками буде подана декларація за грудень 2016 року, в якій згідно задекларовані зобов'язання у розмірі 200 грн, які діляться 50%/50%, 100 грн - в бюджет, а 100 грн повинні були б повернутись на спецрахунок! 100 грн будуть списані в бюджет з 3751, тобто фактично на ПДВ рахунку залишиться 100 грн.

Повернути ці 100 грн., що залишились на 3751, буде неможливо, тому що залишок по формулі буде "0". Перерахувати на спецрахунок також буде неможливо, оскільки це суперечить Постанові Кабінету Міністрів.

Тому, скоріш за все ці кошти, зайве перераховані на 3751, не повернуті на спецрахунки сільгоспвиробників, будуть лежати на 3751 дуже довго, до тих пір поки не з’явиться норма в Податковому кодексі України, яка дозволить повернути "заморожені кошти".

Також, експерт зауважила, що політичної волі на розблокування додаткових ПДВ рахунків (3753,3754,3755) немає, тому сільгоспвиробники мають бути готові до такого розвитку подій.

Нагадаємо, що перші звернення стосовно блокування ПДВ рахунків надійшли 2 січня і спершу розцінювалися як неправомірні дії стосовно деяких підприємств, але тепер чітко зрозуміло, що це заплановані дії ДСФ задля того, аби зібрати подвійну плату з певних підприємств.

«Ми перерахували кошти не на спецрахунок, а на загальний рахунок, а спецрахунки як були заблоковані, так і залишились. Зазвичай, ми отримували повідомлення про те, що податкова накладна зареєстрована, а наразі ж, ми не можемо отримати ні підтвердження про реєстрацію, ні дізнатись ліміт, немає жодного зв’язку. Податкова не пояснює ситуацію взагалі. Фактично ми послали гроші на загальний рахунок, щоб збільшити ліміт і зареєструвати податкові накладні, оскільки спецрахунки заблоковані. В більшості наших колег в Полтавській області аналогічна ситуація і ні податкова, ні ДФС нічого не пояснює», - коментує головний бухгалтер ТОВ «Вітчизна» Литвин Людмила, Полтавська область.

ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» сумісно з іншими найбільшими агарними асоціаціями направили звернення до Державної фіскальної служби та Держказначейства і чекаємо офіційних пояснень.