Результати проведених операцій 13 січня по додаткових ПДВ рахунках у сільгоспвиробників

Результати проведених операцій 13 січня по додаткових ПДВ рахунках у сільгоспвиробників

13 січня були відкриті додаткові ПДВ рахунки для сільгоспвиробників, але відкриті лише на 1 день. У зв’язку з цим у багатьох господарствах виникли складнощі з проведенням операцій по цих рахунках. ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» провела опитування серед сільгоспвиробників з метою узагальнення інформації по Україні, щодо успішності завершення операції. Майже 70% господарств провели кошти через ці рахунки, але розщеплення так і не відбулось, включно по сьогоднішній день. Ще одною проблемою є те, що підприємства провели операції, але сума на ПДВ рахунках 13 січня не змінилась, з’явилась ж вона лише 16 січня і у зв’язку з цим сільгоспвиробники не змогли зареєструвати свої податкові накладні по цих операціях, адже їх реєстрація була можлива тільки до 15 січня. Частина господарств банально не встигли провести свої операції, оскільки у них були відсутні кошти на рахунках.

Як і було раніше ні фіскальна служба, ні Казначейство ніяких роз’яснень не надали.

Тому наразі ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» готує звернення до Державної фіскальної служби, Міністерства фінансів та народних депутатів України, щоб разом знайти вирішення цих проблем.

16 січня о 18:50 на сайті Державної казначейської служби України з’явилось повідомлення, щодо функціонування додаткових електронних пдв-рахунків платників податку на додану вартість - сільськогосподарських підприємств:

«Казначейством у регламентований час 16.01.2017 здійснено розподіл коштів, що надійшли 13.01.2017 на додаткові електронні ПДВ-рахунки сільськогосподарських підприємств, на їх електронні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ для подальшого спрямування до держаного бюджету та на спеціальні рахунки таких платників в установах банків у розмірах, встановлених статтею 209 Податкового кодексу України, що діяла до 1 січня 2017 року.

Для подальшого перерахування розподілених коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств в установах банків Державна фіскальна служба України має надіслати Казначейству реєстр з реквізитами таких спеціальних рахунків. На 18 год. 16.01.2017 таких реєстрів до Казначейства не надійшло.

Враховуючи зазначене, Казначейство забезпечить перерахування розподілених коштів після отримання від Державної фіскальної служби України реєстрів з реквізитами спеціальних рахунків сільськогосподарських підприємств в установах банків».