НБУ усунув адміністративні бар'єри для операцій з експорту послуг

НБУ усунув адміністративні бар'єри для операцій з експорту послуг

Відтепер резиденти, які здійснюють експорт послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських і суміжних прав, не повинні дотримуватися законодавчо встановленого терміну розрахунків за цими операціями (120 днів).

Крім того, для подачі в банк експортери можуть не перекладати українською мовою документи, в тому числі рахунок (інвойс), викладені англійською або іншою іноземною мовою (з одночасним викладом англійською мовою).

Також банки можуть використовувати копії документів, в тому числі рахунок (інвойс), в електронній формі для валютного контролю за експортно-імпортними операціями резидентів. Для цього резидент повинен відсканувати оригінал документа на паперовому носії та запевнити його електронним цифровим підписом (для юридичних осіб - підписом уповноваженої особи).

Відповідні зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями внесені постановою НБУ від 30 грудня 2016 року № 419, яка набула чинності 3 січня 2017 року.