Тарас Кутовий :обговорення питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК

Тарас Кутовий :обговорення питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий взяв участь у обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК , яка відбулася 7 лютого, в Хмельницькому. Про що повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Метою стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть враховані при прийнятті урядових рішень в сфері земельних відносин. Всього взяли участь понад 300 делегатів з усіх областей України.

«Процес земельної реформи складний та тривалий. Є соціальні напруження, дискусії, різні точки зору. Але нам важливо знайти компроміс. Важливо почути один одного, зрозуміти бачення, сформувати позицію і рухатися далі. Адже лише спільний рух зможе призвести до результату», - прокоментував важливість відкритої зустрічі та обговорення Міністр Тарас Кутовий.

Очільник Міністерства окреслив головні тези, які, на його думку, необхідно обов’язково враховувати у прийнятті рішень щодо земельної реформи.

"Перше: Уряд не є заручником переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Головне - національні інтереси. Друге: учасники земельного процесу - виключно громадяни України, власники землі, фермери. І також важливо, що обсяг володіння землею одним громадянином повинен бути обмежений", - зазначив Міністр.

У заході взяли участь Перший заступник Міністра Максим Мартинюк, представники органів виконавчої влади, представники фермерських асоціацій з різних областей України, науковці, профільні експерти, громадськість.

Як відзначив перший заступник Міністра агрополітики Максим Мартинюк, з огляду на соціальну чутливість питання впровадження ринку землі в Україні, будь-які трансформації поточної системи мають відбуватись виключно після широкого обговорення з представниками аграрної галузі та із врахуванням їх позиції.

"Принципові положення законопроекту про обіг земель сільгоспризначення мають базуватись на баченні самих представників галузі та бути підпорядковані глобальній державницькій меті - створення потужного фермерського розвитку та розвитку сільських територій", - відзначив він. Також, на його думку, цей документ має вноситись синхронно із законопроектом про підтримку фермерства, в якому будуть передбачені механізми доступу цієї категорії сільгоспвиробників до доступних кредитних ресурсів, які можуть бути використані для концентрації земельного банку.

Був представлений проект концепції земельної реформи в Україні – «Концепція обігу земель сільськогосподарського призначення», підготовлений Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру. Зокрема, в концепції йшлося про етапність запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення, встановлення порядку обігу, запровадження шляхів упередження можливих ризиків при здійсненні транзакцій із земельними ділянками та правами на них, удосконалення обігу прав на земельні ділянки.