Влада прислухалася до прохань аграріїв скасувати антидемпінгові мита на азотні добрива з Росії

Влада прислухалася до прохань аграріїв скасувати антидемпінгові мита на азотні добрива з Росії

Неодноразові звернення Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) та аграріїв України до Уряду та профільних міністерств з проханням не допустити зриву весняної посівної кампанії через надмірні ціни внутрішніх виробників добрив і скасувати антидемпінгові мита на імпорт карбаміду та КАС з Російської Федерації нарешті увінчалися успіхом.

13 лютого Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) призупинила антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну зазначених видів азотних добрив з РФ.

«Ми раді тому, що нам вдалося відстояти інтереси аграріїв хоча б на деякий час. Ми вдячні за активну позицію, яку зайняло в цьому питанні Міністерство аграрної політики та продовольства, і Уряду за те, що дослухався до наших аргументів і створив умови для нормального проведення весняної посівної», - коментує голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

27 грудня 2016 року МКМТ прийняла рішення про введення антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну карбаміду та КАС з Росії, ґрунтуючись на аргументах українських виробників зазначеної продукції, нібито дешеві ціни на російські добрива завдають шкоди вітчизняним хімічним підприємствам. Однак така ситуація ставила під загрозу проведення весняно-польових робіт через різке зростання цін на добрива на внутрішньому ринку, яке буде спричинене введенням мит на російську продукцію.

Враховуючи цю ситуацію і численні звернення агровиробників та намагаючись не допустити зриву посівної, Мінагрополітики звернулося до МКМТ з проханням тимчасово призупинити дію антидемпінгових мит на карбамід та Кас з Росії. Крім того, міністерство розробило проект закону щодо сприяння диверсифікації постачання добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш затребувані види добрив. Наразі він проходить процедуру погодження з заінтересованими виконавчими органами.