Весняна посівна під загрозою через зупинку реєстрації техніки – ВАР

Весняна посівна під загрозою через зупинку реєстрації техніки – ВАР

Весняна посівна в Україні опинилася під загрозою, оскільки аграрії вже майже рік позбавлені можливості зареєструвати новопридбану сільськогосподарську техніку. ГС "Всеукраїнська Аграрна Рада" (ВАР) звертає увагу компетентних органів державної влади на цю проблему та просить посприяти її якнайшвидшому вирішенню.

Ліквідація територіальних органів Державної інспекції сільського господарства передбачала передачу повноважень з реєстрації сільськогосподарської техніки до новоствореної Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Однак в регіонах склалася ситуація, коли повноваження територіальних органів Держсільгоспінспекції нікому не передані, а виконання своїх функції вона не здійснює, посилаючись на відповідну постанову Кабінету Міністрів про ліквідацію інспекції.

Повномасштабна посівна кампанія починається за три-чотири тижні. На даний момент аграрії не мають змоги у будь-який спосіб реєструвати сільгосптехніку, а незареєстрований комбайн чи трактор не має права пересуватися дорогами загального значення.

«Реєстрація – це, грубо кажучи, паспорт техніки. Без нього вона не може бути закладена у якості застави в банк, вона не має права пересуватися далі гаражу. Якщо у підприємства відстань між полями у 10 чи 20 кілометрів, як воно має обробляти землю? Таке відбувається по всій Україні. Раніше я міг розраховувати, що куплю трактор і візьму під нього кредит на посівну. Через цю ситуацію такі плани у всіх, хто їх будував, просто рухнули», - коментує представник компанії «Торговий дім «Долинське» Володимир Хвостов (Херсонська обл.).

«Це знущання над селянами. Нам викручують руки і ухиляються від реєстрації. Я купив телескопічний навантажувач ще у квітні, а зареєстрував з великими потугами тільки аж у грудні і то – через прокуратуру! Те саме з придбаним у червні трактором. Якби я не звернувся до прокуратури, то сьогодні б ця техніка досі була не зареєстрована, як у багатьох моїх колег. Якщо, не дай Бог, ти виїдеш на такій техніці без номерів на дорогу, тебе оштрафують або вимагатимуть хабаря. Хіба це справедливо?», - зазначив Володимир Гайдучик, підприємство «Колос» (Вінницька обл.).

Для довідки:

Ліквідація Держсільгоспінспекції передбачена постановою КМУ №442 від 10.09.2014 р. «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Ця ж постанова передбачає покладення функції зі здійснення реєстрації та обліку машин, державного нагляду (контроль) в частині експлуатації та технічного стану машин на Держпродспоживслужбу.

Відповідно до постанови КМУ №447 від 30.06.2015 р. «Про ліквідацію територіальних органів Державної інспекції сільського господарства» територіальні органи Держсільгоспінспекції ліквідовано як юридичні особи публічного права. Однак ця ж постанова встановлює, що тероргани Держсільгоспінспекції продовжують виконання своїх функції і повноважень до їх передачі відповідним органам виконавчої влади.

Положення про Держпродспоживслужбу (затверджене постановою КМУ №667 від 02.09.2015 р.) передбачає, що вона здійснює реєстрацію та облік тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних та меліоративних машин, сілськогосподарської техніки, інших механізмів, видачу номерних знаків та відповідних реєстраційних документів, ведення автоматизованого обліку зазначеної техніки та систематизацію відомостей про їх власників з використанням Єдиного реєстру, держателем якого вона є.