Україна аграрна: чому попри зміцнення гривні зерно дорожчає

Україна аграрна: чому попри зміцнення гривні зерно дорожчає

Що відбувалось з цінами та експортом основних зернових та олійних минулого тижня.

Зернові

Ситуація на ринку зернових

Минулого тижня на головних світових торгових майданчиках котирування зернових підвищилися. Одним з ключових фактор зростання став Китай. А саме, Національний інформаційний центр зернових і олійних Китаю (CNGOIC) підвищив прогноз споживання кукурудзи в Китаї в поточному сезоні на 0,5 млн тонн до 197,6 млн тонн. Попит на фуражне зерно буде рости після введення антидемпінгових мит на ввезення сухої післяспиртової барди з США. У січні поточного року Китай збільшив мита на ввезення барди, побічного продукту переробки кукурудзи на спирт, що пішло на користь зародження місцевої спиртової промисловості. Також ринок підтримували високий попит на американську кукурудзу, недивлячись на очікуваний хороший урожай в Південній Америці.

Але, слід зазначити, що існує ряд факторів, які тиснуть на зерновий ринок:

- низька експортна активність на європейському ринку,

- нові спалахи пташиного грипу у Франції,

- низький урожай французької зернової і її погана якість.

Експортний ринок України протягом звітного периода залишався відносно стабільним за винятком пшеничного сегмента, де значну підтримку надали закупівлі Індії.

Що стосується внутрішнього ринку, то на ринку відчутний дефіцит пропозицій, що змушує трейдерів і переробників підвищувати закупівельні ціни, не дивлячись на зміцнення національної валюти. В свою чергу, виробники зважаючи на активний попит на зерно підвижують відпускні ціни. За тиждень дане підвищення склало 50—100 гривень на тонні.

Олійні

Ситуація на ринку олійних

Котирування соєвих бобів на біржі СВОТ протягом тижня розвивалися переважно в підвищувальній динаміці. Підтримку цінам як і раніше надавала несприятлива погода в Аргентині, що в підсумку призвело до зниження аналітиками USDA прогнозу виробництва сої в країні в 2016/17 МР до 55,5 (57) млн тонн. Іншим, не менш важливим фактором зростання цін стали рекордні показники відвантажень американської сої з початку експортного сезону на фоні гарного попиту на неї з боку Китаю.

Підвищення котирувань соєвих бобів не обійшли стороною світові ціни на рослинну олію, що в свою чергу вплинуло і на український ринок соняшникової олії. Але слід зазначити, що протягом звітного періоду на експортному ринку соняшникової олії залишався дисбаланс цін попиту і пропозиції, що в свою чергу сприяло низькій активності торгової діяльності.

На внутрішньому ринку України позитивні сигналі світового ринку відобразилися в сегменті соєвих бобів, де за тиждень експортні ціни повернули втрачені 5 доларів на тонні, також і внутрішні ціни продовжили своє зростання не дивлячись на зміцнення національної валюти.

Також, хочеться відзначити, що на внутрішньому ринку насіння соняшнику відбулося зниження закупівельних цін, яке ми вважаємо короткочасним явищем після істотного зниження в сегменті соняшникової олії.

За даними "Агравері".