Уряд затвердив новий механізм відшкодування ПДВ

Уряд затвердив новий механізм відшкодування ПДВ

За інформацією Міністерства фінансів Уряд схвалив новий Порядок ведення Реєстру з відшкодування ПДВ, з метою полегшення ведення бізнесу в Україні та зменшення корупції. Ухвалений проект, робить механізм відшкодування ПДВ прозорим і своєчасним та встановлює рівні умови для всіх платників податку.

Адже проблема заключалася в тому що, ДФС вело два реєстри відшкодування ПДВ. Воно здійснювалось на підставі висновків, які ДФС передавало Держказначейству. Затримання або не надсилання ДФС висновків до Казначейства щодо правомірності відшкодування ПДВ, без якого відшкодування є неможливим, надавало ДФС можливість маніпулювати сумами, заявленими до відшкодування.

Вибірковий непрозорий процес до відшкодування ПДВ створював значні можливості для корупції у цій сфері, і тому це є однією з головних причин для нарікань бізнесу.

З метою забезпечення прозорості відшкодування ПДВ з 10 січня 2017 року сформовано Єдиний публічний Реєстр заяв. Окрім того, Мінфін розробив та погодив з ДФС та Держказначейством Порядок ведення Реєстру.

Створення єдиного Реєстру відшкодування ПДВ є одним з головних пунктів антикорупційного пакету податкових змін (законопроект №5368), який було розроблено Мінфіном спільно з бізнесом та незалежними громадськими експертами ,а також з експертами ГС «Всеукраїнська аграрна рада», і який отримав публічну підтримку провідних бізнесових та громадських об'єднань.

Новий Порядок ведення Реєстру з відшкодування ПДВ, зокрема, передбачає:

формування та ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних ДФС та Казначейства;

визначення чітких даних, які відносяться до такого реєстру;

автоматичне внесення заяв до реєстру, що здійснюється протягом операційного дня у хронологічному порядку надходження таких заяв;

Казначейство проводить бюджетне відшкодування ПДВ на підставі даних Реєстру;

публікація реєстру на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Це дає можливість :

По-перше, це допоможе зменшити корупцію при відшкодуванні ПДВ.

По-друге, будуть встановлені рівні умови для всіх платників податку, що в свою чергу покращить умови для ведення бізнесу в нашій країні. Окрім того, новий механізм дозволить здійснювати відшкодування ПДВ вчасно та прозоро.