Два місяці 2017го пройшли: дотацій немає, «правил гри» немає – ВАР звернувся до Данилюка

Два місяці 2017го пройшли: дотацій немає, «правил гри» немає – ВАР звернувся до Данилюка

Уже два місяці тваринники України в очікуванні навіть не самих бюджетних дотацій, обіцяних урядом замість спецрежиму, а хоча б інформації про умови їх розподілу. Весь цей час сільгоспвиробники продовжують платити ПДВ і продовжують чекати.

В черговий раз аграрії, в особі своїх представників, профільних асоціацій - Всеукраїнської Аграрної Ради, Асоціації Виробників Молока, Асоціації «Свинарі України», НАЦУ «УКРЦУКОР» та інших, знову звернулися до Міністра фінансів Олександра Данилюка з проханням, з одного боку, доопрацювати проект формули розподілу дотацій, з іншого – нарешті запустити цей процес.

У зверненні аграріїв йдеться «вказаний проект підготовлено без врахування вимог Податкового кодексу України та Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», оскільки в обох Порядках передбачено, що розрахунок бюджетної дотації повинен здійснюватися пропорційно до сплачених сільгоспвиробниками сум ПДВ за всіма видами діяльності з виробництва сільськогосподарської продукції.

Так, пунктом 2 розділу ІІ проекту Порядку надання Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою інформації стосовно бюджетної дотації, яка підлягає перерахуванню отримувачам бюджетної дотації, передбачено внесення до Інформації суми податку на додану вартість, сплаченої за відповідний звітний період отримувачем бюджетної дотації за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 161.3 Закону, а пунктом 4 передбачено формулу, за якою має розраховуватись сплачена сума податку за результатами операцій за видами діяльності, визначеними пунктом 161.3 статті 161 Закону за відповідний звітний податковий період».

«У проекті наказу Мінфіну щодо форми додатку до декларації (розроблений ДФС), пропонується визначати суму, відображену у додатку як різницю між зобов’язаннями, що виникли в наслідок здійснення пільгових видів діяльності мінус кредит, який з’явився у результаті виробництва всіх (не лише пільгових) видів сільгосппродукції, не як різницю між зобов’язаннями і кредитом, що є результатом діяльності пільгових видів бізнесу. Якщо ухвалити наказ у запропонованому вигляді, більшість сільгоспвиробників втратять право на законні дотації», - зазначив на Х Ювілейному міжнародному молочному конгресі заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Нагадаємо, в замін скасованого спецрежиму ПДВ уряд гарантував сільськогосподарським підприємствам, що опинились, на сьогоднішній день, в кризовій ситуації та орієнтовані на внутрішній ринок (галузь тваринництва, овочівництва, птахівництва, садівництва та виноградарства) бюджетні дотації, які будуть розраховані в залежності від суми виплаченого підприємством ПДВ.

Скасування спецрежиму було одним з обов'язкових пунктів МВФ. Відповідно до наступного обов'язковому пункту МВФ у травні в Україні повинен бути запущений ринок землі. На думку експертів та аграріїв такий швидкий запуск ринку змусить тваринників відмовитися від бізнесу на користь більш вигідних галузей, так як при сьогоднішній кон'юнктурі ринку для покупки землі виробникам тваринницької продукції доведеться вирізати свої стада.

Варто відзначити, що процес відродження молочного скотарства в Україні займе 10-15 років, таким чином, Україна може опинитися без власного молока і м'яса в найближчим часом. 27 квітня Agri Invest Forum проведе масштабну дискусію про відкриття ринку землі в Україні за участю власників аграрних підприємств, влади та експертів ринку. Думки учасників різні, від кардинально «проти» і «за», до тих, хто вважає, що Україні потрібен час для підготовки до цивілізованого ринку землі.